Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 7 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sąd podjął decyzję w sprawie nauczycielki chemii, której uczeń poparzył się kwasem

Akta sądowe, fot. A. Socha

Sąd Rejonowy w Elblągu warunkowo umorzył na rok postępowanie karne wobec nauczycielki chemii z Elbląga. W 2017 jeden z uczniów poparzył swoje ciało kwasem.

Do wypadku doszło w październiku ubiegłego roku. Nauczycielka poprosiła czterech uczniów siódmej klasy o przeniesienie do pracowni chemicznej paczek z wyposażaniem do nauki przedmiotu. Jeden z chłopców upuścił paczkę na schodach, a kwasy ze stłuczonych pojemników poparzyły mu nogę, dłonie i stopy. Po zdarzeniu nauczycielka Dorota W. została oskarżona o nieumyślnie przyczynienie się do poparzenia przez jej ucznia kwasem.

Podczas rozprawy Dorota W. przeprosiła i przyznała, że jest jej bardzo przykro z powodu zaistniałego zdarzenia. Mimo to obrońca nauczycielki wystąpił do sądu o warunkowe umorzenie postępowania.

Doszło do mediacji przed sądem, a strony porozumiały się co do warunkowego umorzenia postępowania

– ogłosił sędzia Bartosz Kulesza.

Do sprawy doniósł się także prokurator prowadzący postępowanie.

Uważam, że w realiach tej sprawy decyzja sądu będzie adekwatna. Tak do stopnia zawinienia, jak i postawy oskarżonej. Trzeba uszanować stanowisko przedstawicieli pokrzywdzonego

– podkreśliła prokurator Dominika Jażdżewska.

Dorota W. poniesie koszty procesu. Zapłaci też pokrzywdzonemu 2400 złotych częściowego naprawienia szkód i zadośćuczynienia.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: Ł.Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w prokuratura, Elbląg, nauczycielka, chemia, Dorota W
Jerzy Wilk: Elbląg wyraźne odstaje od Olsztyna, tutaj przemysł się kurczy, a młodzi ludzie wyjeżdżają

Wolą najwyższych władz Prawa i Sprawiedliwości i prezesa Jarosława Kaczyńskiego jest moja kandydatura na prezydenta Elbląga – mówił w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn poseł Jerzy Wilk....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV