Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sąd Okręgowy złagodził wyrok Sergiusza P., którego skazano za grożenie prezydentowi Olsztyna

Fot. D. Grzymska

Jeden rok pozbawienia wolności z zawieszeniem na 2 lata tytułem próby – taki wyrok usłyszał Sergiusz P. za nawoływanie do zabójstwa i groźby w internecie wobec prezydenta Olsztyna – poinformował Radio Olsztyn Olgierd Dąbrowski-Żegalski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie.

Przypomnijmy, że po zabójstwie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, 23-letni olsztynianin Sergiusz P. w lutym 2019 roku nawoływał na stronie internetowej Gazety Olsztyńskiej do popełnienia zbrodni zabójstwa z jednoczesną groźbą pozbawienia życia w stosunku do prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza.

Zatrzymany przez policję przyznał się do wpisu, jednak zaprzeczył, że nawoływał do zabójstwa. Sergiusz P. usłyszał też zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, znaleziono u niego blisko 395 gram marihuany.

Sąd Rejonowy w Olsztynie skazał Sergiusza P. na łączna karę jednego roku i dwóch miesięcy pozbawienia wolności, bez zawieszania. Teraz Sąd Okręgowy złagodził ten wyrok. Sąd uzasadniając ustnie wyrok zwrócił uwagę m.in. na pozytywną prognozę kryminologiczno-społeczną w stosunku do Sergiusza P.

W ocenie Sądu pozwala ona na złagodzenie orzeczonej wobec oskarżonego kary pozbawienia wolności i zawieszenie jej wykonania. Oskarżony wyraził szczerą skruchę i przeprosił pokrzywdzonego, a przeprosiny zostały przyjęte. Ponadto, Sergiusz P. pracuje i szkoli się zawodowo, a także ma bardzo dobrą opinię w miejscu pracy.

Wyrok jest prawomocny.

Autor: A.Socha
Redakcja: A. Chmielewska

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, wyrok, groźby, nagrody prezydenta Olsztyna
Zapadł wyrok w sprawie Jacka Wacha. Dopóki się nie uprawomocni, nie wiadomo jaki będzie los mężczyzny

Dopóki wyrok nie będzie prawomocny, nie wiadomo co dalej stanie się z Jackiem Wachem. Wczoraj w głośnej medialnie sprawie, Sąd Okręgowy w Olsztynie uniewinnił Jacka Wacha...

Zamknij
RadioOlsztynTV