Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 7 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sąd odroczył proces stalkera-zabójcy z Mrągowa. Kiedy odbędzie się rozprawa?

Sąd Okręgowy w Olsztynie. Fot. P.Getka

Do 3 marca olsztyński Sąd Okręgowy odroczył we wtorek proces stalkera z Mrągowa, który zabił prześladowaną kobietę. We wtorek sąd przesłuchiwał świadków, m.in. policjantów, którzy na prośbę ofiary podejmowali interwencje związane ze stalkingiem.

Barbara R. z Mrągowa była nękana przez mieszkającego w sąsiednim bloku Cezarego F. przez kilka miesięcy w 2018 roku. W tym czasie kobieta wielokrotnie wzywała policję i prosiła o podjęcie działań związanych z zachowaniem Cezarego F. wobec niej. F. m.in. wysyłał Barbarze R. smsy z groźbami, telefonował do niej, uderzał prętem lub kijem w barierkę balkonu kobiety lub szybę w jej mieszkaniu, śledził ją m.in. dzięki nadajnikowi GPS, który zamontował w aucie kobiety. Po kilku miesiącach F., który twierdził, że kocha R. i nie wyobraża sobie bez niej życia, zbił szybę balkonową do mieszkania kobiety, wszedł do środka i oddał do śpiącej 8 strzałów. Celował w klatkę piersiową, kilka kul trafiło bezpośrednio w serce Barbary R.

Przesłuchiwani we wtorek policjanci powiedzieli sądowi, że gdy przyjeżdżali na interwencję do mieszkania Barbary R. kobieta mówiła im o groźbach ze strony Cezarego F. Przyznawali, że gdy docierali na miejsce, Cezarego F. zwykle nie było w pobliżu – w śledztwie ustalono, że F. miał odbiornik, którym podsłuchiwał policyjną radiostację. Dzięki temu zawsze wiedział, że policja podejmuje w jego sprawie interwencje.

Cezary F. przed sądem przyznał się do winy. Powiedział, że jego działanie było powodowane chorobliwą zazdrością. F. twierdził, że był w związku z Barbarą R., ale zaprzeczają temu synowie zmarłej i osoby, które ją znały. W ocenie świadków R. i F. byli znajomymi, którzy wspólnie wyprowadzali psy na spacer.

Oprócz nękania i zabójstwa Barbary R. prokuratura zarzuciła Cezaremu F. także nielegalne posiadanie broni i amunicji oraz złamanie prawa telekomunikacyjnego (chodzi o podsłuchiwanie policyjnej radiostacji).

 

Autor: Joanna Kiewisz-Wojciechowska (PAP)
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w śmierć, zabójca, stalker, Cezary F
Prokuratura wszczęła powstępowanie ws. nieumyślnego spowodowania śmierci 13-latki

Prokuratura rejonowa w Nowym Mieście Lubawskim wszczęła w poniedziałek postępowanie ws. nieumyślnego spowodowania śmierci 13-letniej dziewczyny. Nastolatka została znaleziona martwa dzień po tym, jak uciekła z...

Zamknij
RadioOlsztynTV