Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: -1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prokuratura wszczęła powstępowanie ws. nieumyślnego spowodowania śmierci 13-latki

Fot. fotolia

Prokuratura rejonowa w Nowym Mieście Lubawskim wszczęła w poniedziałek postępowanie ws. nieumyślnego spowodowania śmierci 13-letniej dziewczyny. Nastolatka została znaleziona martwa dzień po tym, jak uciekła z domu dziecka w Pacółtowie.

W poniedziałek prokuratura rejonowa w Nowym Mieście Lubawskim wszczęła postępowanie w spawie nieumyślnego spowodowania śmierci. Badany jest wątek dotyczący tego, w jaki sposób wychowanka domu dziecka opuściła placówkę i czy w związku z tym mogło dojść do nieprawidłowości ze strony personelu – poinformował rzecznik prokuratury okręgowej w Elblągu Sławomir Karmowski.

W poniedziałek została przeprowadzona sekcja zwłok dziewczynki.

Ciało 13-latki znaleziono w piątek w Kurzętniku. Dzień wcześniej dziewczyna uciekła z domu dziecka w Pacółtowie. Na ciało nastolatki, które znajdowało się w strumieniu, natknął się w piątek rano przypadkowy przechodzień, który powiadomił o tym policję w Nowym Mieście Lubawskim. Na miejsce pojechali policjanci i prokurator.

Podczas oględzin nie znaleziono śladów działania osób trzecich. 13-latka to podopieczna domu dziecka w Pacółtowie, oddalonym od Kurzętnika o ok. 6 km. Dziewczyna była widziana w placówce w czwartek między godziną 15 a 16. Gdy w domu dziecka zorientowano się, że nastolatka zniknęła, wszczęto jej poszukiwania.

 

Redakcja: K. Ośko za PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w śmierć
Zmarła Cecylia Rożnowska, założycielka Zespołu Pieśni i Tańca „Warmia”

W wieku 93 lat w Chicago zmarła Cecylia Rożnowska, założycielka Zespołu Pieśni i Tańca "Warmia", choreograf, pedagog. W zespole Warmia pracowała od 1954 do 1985 roku....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV