Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sąd nie zajmie się sprawą 14-latki uczestniczącej w jednym z protestów w Olsztynie

Fot. Przemysław Getka

Sąd Rejonowy w Olsztynie odmówił wszczęcia postępowania wobec 14-latki uczestniczącej w jednym z olsztyńskich protestów.

Sprawę nastolatki skierowali do sądowego Wydziału Rodzinnego i Nieletnich policjanci, według których dziewczyna miała być zagrożona demoralizacją. Z policyjnej notatki wynika, że podczas jednego z protestów przeciwników zaostrzania przepisów aborcyjnych, 14-latka szła na czele dużej grupy ludzi i niosąc transparent, miała wykrzykiwać wulgarne hasła oraz wprowadzić protestujących na jezdnię na placu Ofiar Katynia. Nie miała także obowiązkowej maseczki.

Sąd ustalił między innymi, że 14-latka nie była wcześniej notowana jako nieletni sprawca czynów karalnych i wydał dziś odmowę wszczęcia postępowania, bo – jak uznał – brak jest do tego podstaw

– poinformował sędzia Olgierd Dąbrowski-Żegalski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie.

Orzeczenie sądu w tej sprawie nie jest prawomocne. Na to postanowienie można złożyć zażalenie, ale żadna ze stron nie złożyła jeszcze wniosku o pisemne uzasadnienie.

Autor: W.Chromy
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, sprawa, Olsztyn, protest, proces, nastolatka, postępowanie
W Olsztynie powstało izolatorium. Przygotowano 240 miejsc

W Olsztynie powstało pierwsze w mieście i drugie w regionie izolatorium dla osób zakażonych koronawirusem. W domu studenta przy ulicy Żołnierskiej, przygotowano 240 miejsc. Są one...

Zamknij
RadioOlsztynTV