Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Są wyniki zbiórki na rzecz stypendium im. Marcina Antonowicza

Fot. A. Skrago

Ponad 15 600 złotych udało się zebrać podczas 13. koncertu charytatywnego pod hasłem „Wspieramy stypendium im. Marcina Antonowicza”. Koncert połączony z licytacjami został zorganizowany w III LO w Olsztynie.

– Podczas wydarzenia zbierane są pieniądze na wsparcie zdolnych uczniów, ale też przypominana jest postać zamordowanego przez milicjantów w 1985 roku Marcina Antonowicza – podkreśliła Danuta Gomolińska, dyrektor szkoły.

To bardzo piękna forma upamiętnienia Marcina Antonowicza. Młody człowiek pośród młodzieży, wzór dla młodzieży, świetny patron tego stypendium. Stypendium dla jednego ucznia to 1500 złotych.

00:00 / 00:00

Marcin Antonowicz był uczniem LO 4 w Olsztynie, a później studentem Uniwersytetu Gdańskiego. Zmarł po zatrzymaniu i pobiciu go w milicyjnym samochodzie w listopadzie 1985 roku. Do zdarzenia doszło przy ówczesnej ulicy Kaliningradzkiej (dzisiejsza Dworcowa). Jego pogrzeb był największą w stanie wojennym manifestacją mieszkańców Olsztyna.

Podczas poprzednich 12 koncertów udało się w sumie zgromadzić ponad 200 tys. zł.

Autor: A. Skrago
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika
Trzy olsztyńskie szkoły zdobyły środki na swoje pomysły

LO III, LO VI oraz "budowlanka" w Olsztynie, te szkoły zrealizują projekty mające na celu podniesienie kompetencji i kwalifikacji uczniów i nauczycieli. Podczas środowej (25 stycznia) sesji...

Zamknij
RadioOlsztynTV