Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Są wolne terminy szczepień w Elblągu. Koordynatorzy zachęcają młodzież do skorzystania

Fot. A. Pastuszka

Elbląski punkt szczepień powszechnych ma w planie w tym tygodniu zaszczepić 5 tysięcy osób. Zaś szczepienia w punkcie powszechnym, który znajduje się w szpitalu powiatowym w Braniewie ponownie ruszyły.

Szczepionek jest dużo, są też wolne miejsca dla chętnych – informuje Alina Owczarek, koordynatorka szczepień w szpitalu miejskim, który punkt prowadzi:

Czekamy teraz aż osoby będą się do nas zgłaszać. Mamy wszystkie preparaty, także dużo Johnsona, który wiele osób się interesuje. Teraz jest do w dyspozycji zespołu wyjazdowego, ale z pewnością sporo dawek zostanie i będzie je można użyć dla innych

– mówi Owczarek.

00:00 / 00:00

Trwa też szczepienie nastolatków. Do grupy starszej 16-18 lat dołączyła teraz młodzież w wieku od 12 do 15 lat.

Cały czas przyjmujemy, szczepimy, czekamy. Mamy nadzieję na większe zainteresowanie, a rodzice nakłonią dzieci do przyjścia, nakłonią i że dzieci będą bezpieczne, a przez to inni będą bezpieczni, bo się od nich nie zarażą.

00:00 / 00:00

Zainteresowani szczepionką firmy Johnson&Johnson mogą dowiadywać się bezpośrednio w punkcie czy są wolne dawki i kiedy mogą być podane. Jest też dużo wolnych rezerwacji na przyszły tydzień także na wszystkie rodzaje preparatów. Punkt mieści się w hali sportowej przy alei Grunwaldzkiej. Działa od 8.00 do 18.00.

Ponad 600 dawek szczepionki Pfizer dotarło do punkt szczepień powszechnych w szpitalu powiatowym w Braniewie. Zaplanowane są kolejne dostawy. Jeśli do punktu trafią wszystkie zamówione dawki, to zaszczepionych zostanie ponad 1 200 osób. W powiecie braniewskim zaszczepionych do tej pory jest ponad 17 700 osób, z czego prawie 6 500 pełną dawką.

Posłuchaj relacji Anety Pastuszki

Autor: M. Stankiewicz/A. Pastuszka
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szczepienia, szczepionka, pandemia, COVID-19, punkt szczepień powszechnych, poronawirus
Zasiłek opiekuńczy dla rodziców przedłużony. Do kiedy będzie można korzystać ze świadczenia?

Po raz kolejny przedłużony został zasiłek opiekuńczy z ZUS dla rodziców - tym razem do 25 czerwca, czyli do zakończenia roku szkolnego. Przysługuje rodzicom dzieci do...

Zamknij
RadioOlsztynTV