Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Są pieniądze na modernizację stadionu przy Agrykoli

Fot. Łukasz Węglewski

2,5 miliona złotych teraz i taka sama kwota w przyszłym roku będzie przeznaczona na modernizację miejskiego stadionu przy Agrykoli w Elblągu.

Pieniądze stanowią rekompensatę za obiecany przez poprzednie władze miasta nowy stadion, na który Elbląga teraz nie stać. O racjonalne wykorzystanie publicznych pieniędzy upominali się kibice Olimpii Elbląg. Doszło do kompromisu między oczekiwaniami fanów futbolu i władzami miasta.

To świetna wiadomość, że jest zapewnienie o współpracy. Liczymy na większą frekwencję na meczach i na zaangażowanie naszych zawodników – powiedział prezes Olimpii Elbląg, Paweł Guminiak.

W pierwszej kolejności będą załatwione na stadionie najważniejsze sprawy. To m.in. wymagany system identyfikacji kibiców, przebudowa szatni i nowe trybuny – wyjaśnia prezydent Jerzy Wilk, który brał udział w rozmowach.

Porozumienie kończy zatargi władz miasta z zarządem Olimpii Elbląg. Ratusz informuje, że przetarg na wykonanie prac na stadionie zostanie ogłoszony jeszcze na przełomie marca i kwietnia. (mstan/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w piłka nożna, Olimpia
Turniej Piłkarski ,,Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku”- Finał Wojewódzki

Już 28 i 29 marca w Iławie odbędzie się finał województwa warmińsko-mazurskiego Turnieju Piłkarskiego ,,Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku". Turniej ten to największe rozgrywki...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV