Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rzecznik rządu: o godzinie 11 posiedzenie zespołu zarządzania kryzysowego, tematem II etap poluzowania obostrzeń

Fot. Pixabay.com

O godzinie 11 zbierze się rządowy zespół zarządzania kryzysowego. Tematem rozmów będzie kwestia ewentualnego rozpoczęcia II etapu poluzowania obostrzeń i regulacji wprowadzonych w wyniku epidemii koronawirusa – poinformował rzecznik rządu Piotr Müller.

20 kwietnia został wdrożony pierwszy etap rezygnacji z niektórych obostrzeń i zakazów – od tego dnia można m.in. przemieszczać się w celach rekreacyjnych i wchodzić do lasów i parków. Zwiększona została dopuszczalna liczba klientów w sklepach oraz wiernych w miejscach kultu religijnego.

W drugim etapie mają być otwarte hotele i inne miejsca noclegowe (z ograniczeniami), sklepy budowlane w weekendy i niektóre instytucje kultury, w tym muzea, biblioteki i galerie sztuki.

Zgodnie z przedstawionym harmonogramem trzeci etap dotyczyć ma gastronomii – część zakładów mogłaby zostać otwarta stacjonarnie z ograniczeniami. Mają wówczas zostać otwarte zakłady fryzjerskie, salony kosmetyczne, a także sklepy w galeriach handlowych.

W trzecim etapie możliwa będzie organizacja wydarzeń sportowych do 50 osób (w otwartej przestrzeni, bez udziału publiczności). Ruszyć ma też organizacja opieki nad dziećmi w żłobkach, przedszkolach i w klasach szkolnych 1-3, ustalona ma być maksymalna liczba dzieci w salach.

Czwarty etap przewiduje otwarcie salonów masażu i solariów, a także umożliwienie działalności siłowni i klubów fitness. Otwarte zostaną też teatry i kina, ale w nowym reżimie sanitarnym.

 

Redakcja: K. Ośko za PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w obostrzenia
Ministerstwo Zdrowia: na początku tygodnia poznamy rezultaty zniesienia pierwszych obostrzeń

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska powiedział, że na początku przyszłego tygodnia będą znane rezultaty zniesienia pierwszych obostrzeń epidemicznych. Wiceszef resortu zdrowia dodał, że rząd analizuje wpływ poluzowania...

Zamknij
RadioOlsztynTV