Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Rządzę tak jak umiem, czyli całkiem nieźle”. Jerzy Szmit komentuje spekulacje o odwołaniu go z funkcji prezesa PiS w okręgu olsztyńskim

Jerzy Szmit

Nie widzę specjalnych problemów – tak o współpracy z Porozumieniem Jarosława Gowina mówił w Porannych Pytaniach prezes PiS w okręgu olsztyńskim Jerzy Szmit.

Były minister infrastruktury i budownictwa dodał, że Zjednoczoną Prawice tworzą trzy partie, które teraz powinny pracować wspólnie na jeden cel.

Są trzy partie. Jest Porozumienie i Solidarna Polska. Prawo i Sprawiedliwość jest największą siłą i wiodącą partią. W naturalny sposób liderujemy całemu środowisku. Nie widzę problemów. Cel jest jeden, a jest nim ponowny wybór Andrzeja Dudy na prezydenta. Pod tym celem wszyscy się podpisujemy i będziemy zgodnie nad tym pracować.

Jerzy Szmit zapewnił, że w czasie trwającej kampanii wyborczej prezydent Andrzej Duda odwiedzi i Warmię i Mazury.

Chwytają się brzytwy. Wiedzą, że mój temat będzie nośny – tak o prasowych doniesieniach o swoim odwołaniu z funkcji prezesa PiS w okręgu olsztyńskim mówił w Radiu Olsztyn Jerzy Szmit. Były minister infrastruktury i budownictwa dodał, że w jego opinii jest to chęć pokazania „przed centralą, jak się tu walczy z PiSem”.

To jest normalna rozbijacka robota, chęć skłócenia i podzielenia nas. Chodzi o to, żebyśmy się nie zajmowali naszą pracą polityczną, czy kampania wyborczą tylko się zastanawiali : O mój Boże co z nami będzie. Prawo i Sprawiedliwość ma się znakomicie, Prawo i Sprawiedliwość idzie do przodu, a Jerzy Szmit rządzi tak jak umie, czyli całkiem nieźle.

Jerzy Szmit przekonywał, że jako szef partii w okręgu będzie się teraz zajmował kampanią wyborczą Andrzeja Dudy.

Posłuchaj Porannych pytań

Autor: K.Kaszubski
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PiS, Prawo i Sprawiedliwość, Jerzy Szmit, duda
O podpisanej przez prezydenta ustawie dyscyplinującej sędziów i inicjatywach LGBT. Oglądaj Jeden na jednego

Jeden na jednego, czyli słowne starcie przedstawiciela opozycji z przedstawicielem partii rządzącej. Gośćmi Marka Lewińskiego byli: Dariusz Rudnik - Prawo i Sprawiedliwość Andrzej Poterała - Wiosna...

Zamknij
RadioOlsztynTV