Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rywalizacja na mazurskich szutrach. Startuje Rajd Polski i Radio Rajdowe

Rajd Polski Fot. Agencja RedPixel

W Mikołajkach rozpoczyna się dziś 78. Rajd Polski – to runda krajowego czempionatu i mistrzostw Europy. Na starcie staną najlepsze załogi Starego Kontynentu, a wśród nich także kierowcy i piloci z Warmii i Mazur. Tradycyjnie już imprezie towarzyszyć będzie Radio Rajdowe.

Nad bezpieczeństwem kibiców, którzy wrócili po roku przerwy spowodowanej pandemią, będą czuwać m.in. policjanci z Olsztyna.

Na drogach dojazdowych do odcinków specjalnych można spotkać około 40 patroli – zapowiedział Piotr Burdalski, kierujący Centrum Kierowania Rajdem.

Współpracujemy z Komendą Wojewódzką Policji w Olsztynie. Na rajdzie będzie około czterdziestu patroli policjantów z samego ruchu drogowego. Będą oni także dbali o bezpieczeństwo. Rajd jest dobrze oznakowany. Wszystkie dojazdy do odcinków, dojazdy do punktów kibica są oznaczone w informatorze i na stronie rajdu. Żaden z kibiców nie będzie miał problemu, żeby dojechać.

00:00 / 00:00

Piotr Burdalski

W tegorocznym Rajdzie Polski w Mikołajkach startuje ponad sto załóg. Wczoraj zapoznali się z trasą, dziś rozpoczną rywalizację na mazurskich szutrach.

Jak mówi dyrektor rajdu, Krzysztof Maciejewski, kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami m.in. w okolicach Świętajna, Miłek, Krzywych, Wieliczek i miejscowości Wojnasy.

Będą pewne ograniczenia, bo nie da się zorganizować rajdu nie zamykając dróg. Od 2 tygodni rozstawiamy znaki i informacje o zamknięciu dróg. Proszę się stosować do oznaczeń, które są umieszczone, bo chodzi i bezpieczeństwo, aby nie wjechać na odcinek, na którym trwa rywalizacja.

00:00 / 00:00

Ceremonia startu 78. Rajdu Polski dziś o godzinie 17 na Rynku w Mikołajkach. Dwie godziny później pierwszy odcinek specjalny na torze Mikołajki Arena. Rajd potrwa do niedzieli.

Rusza kultowe Radio Rajdowe

Od rana na częstotliwości 99,6 MHz, na naszej stronie internetowej www.radioolsztyn.pl oraz w aplikacji mobilnej (do pobrania na systemy IOS i Android), można słuchać Radia Rajdowego. W programie m.in. relacje z parku serwisowego i zmagań na odcinkach specjalnych oraz zabawy i konkursy. Nie zabraknie też wspaniałej, rajdowej muzyki. Zapraszamy także do komentowania na www.facebook.com/RadioRajdoweRadiaOlsztyn.

Fot. P. Getka

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za P. Świniarski

Rajd Polski w Mikołajkach. AKTUALIZACJA

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kierowcy, Radio Rajdowe
Radio Rajdowe na Rajdzie Polski. Słuchaj relacji z każdego odcinka!

Tylko jeden dzień został do startu najszybszego radia w Polsce. Tradycyjnie, na czas Rajdu Polski, uruchomimy Radio Rajdowe.  Będziemy na każdym odcinku, w parku maszyn i...

Zamknij
RadioOlsztynTV