Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ryszard Kuć objął stanowisko zastępcy prezydenta Olsztyna

Ryszard Kuć objął stanowisko zastępcy prezydenta Olsztyna. Zastąpił Bogusława Szwedowicza. Fot. UM Olsztyn

W ratuszu Ryszard Kuć zastąpił Bogusława Szwedowicza, który został odwołany 30 kwietnia, a od 1 maja był na 3-miesięcznym wypowiedzeniu.

Bogusław Szwedowicz zajmował się m.in. funkcjonowaniem infrastruktury ciepłowniczej, energetycznej, wodociągowo-kanalizacyjnej, miejską polityką mieszkaniową, gospodarką komunalną czy komunikacją. Nadzorował też spółki miejskie. Jego głównym zadaniem była jednak budowa infrastruktury tramwajowej.

Teraz inwestycyjnymi i nadzorowaniem miejskich spółek zajmuje się, rekomendowany przez Platformę Obywatelską, Ryszard Kuć. Do tej pory nie pracował w samorządzie. Nowy zastępca prezydenta Olsztyna przez trzy dekady zawodowo był związany z koleją. Był m.in. dyżurnym ruchu, kierował Przewozami Regionalnymi w Olsztynie, a przez rok był prezesem zarządu Przewozów Regionalnych w Warszawie.

Bogusław Szwedowicz był gościem Porannych Pytań – POSŁUCHAJ ROZMOWY

 

(bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, wiceprezydent
Bogusław Szwedowicz: sądzę, że moja działalność nie przysporzyła Platformie Obywatelskiej minusów

Olsztyn ma nowego wiceprezydenta. Ryszard Kuć, dyrektor Zakładu Przewozów Regionalnych zmienił na stanowisku Bogusława Szwedowicza. Były już zastępca Piotra Grzymowicza, gościł w Porannych Pytaniach Polskiego Radia...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV