Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - KONKURS DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. PULA NAGRÓD - 9 000 ZŁ

Konkurs ekologiczny „EKO Lider”. Zapraszamy uczniów szkół podstawowych

UWAGA – ZMIANA FORMUŁY KONKURSU EKOLOGICZNEGO „EKO LIDER”.

W związku ze wzrostem zachorowań na COVID-19 w województwie warmińsko-mazurskim, mając na uwadze bezpieczeństwo uczestników, zdecydowaliśmy o odwołaniu stacjonarnego testu, który miał się odbyć 16 października 2020 roku. Prosimy o zapoznanie się z nowymi zasadami.

Pasjonujesz się ekologią? Kochasz przyrodę i otaczające nas środowisko? Weź udział w konkursie ekologicznym EKO Lider!

Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy ekologicznej i postaw prośrodowiskowych wśród uczniów szkół podstawowych.

Jak będzie wyglądał konkurs EKO Lider?

Zadaniem uczniów będzie przygotowanie pracy o tematyce ekologicznej. Wśród klas 1-6 utworzyliśmy 3 kategorie – klas 1 i 2, klas 3 i 4 oraz klas 5 i 6. Temat przewodni ocenianej przez nas pracy plastycznej to: „Nie próżnuję – segreguję”. Forma jest dowolna. Starszym uczniom z klas 7 i 8 proponujemy pracę pisemną pod hasłem „EKO Świat za 50 lat”. Liczymy na kreatywność i fantazję. Każdy uczestnik konkursu wykonuje swoją pracę indywidualnie.

Kto może wziąć udział w konkursie? Jak się zarejestrować?

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych z województwa warmińsko-mazurskiego. Prace wysyłane są przez nauczyciela wraz z dołączoną kartą zgłoszeniową – z imieniem i nazwiskiem ucznia, nazwą szkoły i klasy, miastem oraz imieniem i nazwiskiem nauczyciela/nauczycieli. Prace należy przesłać pocztą lub złożyć w siedzibie Radia Olsztyn do 15 listopada.

Nagrody w konkursie EKO Lider.

Uczniowie, którzy zajmą miejsca od 1. do 3. w każdej z 4 kategorii otrzymają nagrody rzeczowe. Pula nagród w całym konkursie to 9 tysięcy złotych. Nauczyciele odpowiedzialni za przygotowanie uczniów do konkursu otrzymają zaświadczenia, potwierdzające ich wkład w edukację uczestnika.

Regulamin wraz z informacją RODO

Karta zgłoszeniowa EKO LIDER

Prace należy wysyłać na adres:

Radio Olsztyn S.A.
ul. Radiowa 24
10-206 OLSZTYN
z dopiskiem: EKO LIDER
00:00 / 00:00

Więcej w konkurs
W Olsztynie trwa WaMa Film Festival. Przed widzami kolejny pokaz konkursowy

"Szarlatan", "Ojciec", "Zło nie istnieje" - to tytuły filmów, które zostały pokazane podczas pierwszego dnia WaMa Film Festivalu w Olsztynie. Selekcjonerem prezentowanych w konkursie głównym kooprodukcji...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV