Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -1 °C pogoda dziś
JUTRO: -2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ruszyła wypłata zaliczek dla rolników. Tylko dziś na konta trafi prawie pół miliarda złotych

Ruszyła wypłata zaliczek dla rolników korzystających z dopłat bezpośrednich i płatności obszarowych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na rok 2021. Wypłatami zajmuje się Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Tylko dziś na konta rolników w całym kraju trafi prawie pół miliarda złotych. Pierwszą transzę otrzyma około 74 tys. uprawnionych osób. Do otrzymania takich dopłat w województwie warmińsko-mazurskim jest uprawnionych około 42 tys. rolników. To osoby, które otrzymają płatności m.in. na rolnictwo ekologiczne czy zalesianie gruntów rolnych.

W tym roku za zgodą Unii Europejskiej kwota zaliczek została podniesiona z 50 do 70 procent w przypadku dopłat bezpośrednich i 85 procent w przypadku płatności obszarowych. Jak podkreślają pracownicy ARiMR – zaliczki będą przelane wyłącznie na konta, które rolnicy wskazali we wnioskach o wpis do ewidencji producentów.

Dodajmy, że w kraju wioski o dopłaty złożyło około miliona 300 tysięcy rolników. Łącznie na dopłaty bezpośrednie i obszarowe z budżetu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich przeznaczono w tym roku ponad 18 miliardów w złotych.

Posłuchaj relacji Leszka Tekielskiego

00:00 / 00:00

Autor: L. Tekielski
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, rolnik, dopłaty
Miał być lekarzem z Jemenu. Kolejna kobieta straciła kilka tysięcy euro

70-letnia mieszkanka Elbląga przekazała 3,5 tys. euro mężczyźnie podającemu się za lekarza w Jemenie. Policja przestrzega przed wpłacaniem pieniędzy na konta osób obcych lub poznanych poprzez...

Zamknij
RadioOlsztynTV