Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 nauczycieli i wykładowców akademickich do 69 roku życia

Od dziś kolejna grupa osób może się rejestrować na szczepienia przeciwko COVID-19. To nauczyciele i wykładowcy akademiccy w wieku do 69 lat. Zapisy potrwają do środy (3 marca), do końca dnia.

Jak podkreśla rzeczniczka UWM Wioletta Ustyjańczuk, to kolejny krok, który daje nadzieję na szybszy powrót do normalnego systemu nauczania.

Chęć zaszczepienia mogli, do tej pory, zgłosić wszyscy nauczyciele ze szkół i placówek oraz nauczyciele akademiccy, a także inne osoby prowadzące zajęcia na uczelniach do 65 roku życia. Na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie do tej pory zgłosiło się tysiąc 220 nauczycieli, to około 85 procent pedagogów.

Nauczyciele, którzy wcześniej nie skorzystali z rejestracji, a byli do tego uprawnieni, również mają możliwość zgłoszenia się do szczepień. Taką informację muszą przekazać swojemu dyrektorowi lub rektorowi.

W ubiegłym tygodniu resort edukacji podał, że zarejestrowało się prawie 545 tysięcy osób.

Autor: A. Skrago
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w nauczyciel, szczepienia, szczepionki
W regionie wykonano ponad 113 tysięcy szczepień przeciw COVID-19

Na Warmii i Mazurach wykonano dotąd 113 tysięcy 684 szczepienia przeciwko COVID-19, w tym 37 tysięcy 595 drugą dawką – wynika z raportu opublikowanego na stronie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV