Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 33 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ruszyła fabryka Egger Biskupiec. Zakład zaspokoi krajowy rynek potrzeb na płyty wiórowe

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Archiwum RO

Należąca do koncernu Egger fabryka płyt wiórowych w Biskupcu rozpoczęła produkcję – poinformował koncern. Fabryka powstała w Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, zakład i współpracujące z nim przedsiębiorstwa zatrudnią w sumie 1 tys. osób.

Fabryka Egger w Biskupcu jest 19 zakładem tej grupy na świecie. Wartość inwestycji, którą koncern zrealizował na przedmieściach Biskupca na Warmii to 440 mln euro. O zlokalizowanie zakładu w regionie wiele miesięcy zabiegało kierownictwo Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Jak poinformowała Barbara Lewandowska z działu komunikacji Egger w Biskupcu roczna zdolność produkcyjna zakładu wynosi 650 tys. metrów sześciennych.

To jest taka ilość płyt wiórowych, jaką dotąd producenci mebli w Polsce sprowadzali z fabryk Egger w Rumunii i Austrii. Tak więc zakład na Warmii będzie w stanie zaspokoić krajowy rynek potrzeb na płyty wiórowe

– powiedziała Lewandowska.

Firma Egger produkuje płyty wiórowe z trzech głównych komponentów: drewna, odpadów tartacznych i produktów recyklingu. Lewandowska poinformowała PAP, że drewno i odpady tartaczne przetwarzane w Biskupcu będą pochodziły od lokalnych dostawców – fabryka podpisała umowy na dostawy m.in. z 140 nadleśnictwami.

Fabryka Egger Biskupiec zapewniła w komunikacie, że spełnia najsurowsze normy środowiskowe. „Zakład w Biskupcu posiada ultranowoczesne obiekty oparte na najnowszej dostępnej technologii produkcji i wiedzy o środowisku” – podano w komunikacie.

W fabryce w Biskupcu pracuje już 370 osób, w najbliższym czasie liczba ta wzrośnie do 400 osób. U usługodawców i dostawców fabryki w Biskupcu zatrudnionych będzie kolejnych 600 osób.

Autor: PAP
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w fabryka, płyty wiórowe
Panorama Elbląga . Fot. UM Elbląg
Elbląg dołączył do rządowego programu Fabryka. W mieście może powstać nawet 1200 miejsc pracy

Elbląg jest piątym miastem w Polsce zakwalifikowanym do rządowego programu Fabryka. Podpisanie umowy z władzami miasta poprzedziło rozeznanie przeprowadzone m.in. przez specjalistów z Agencji Rozwoju Przemysłu....

Zamknij
RadioOlsztynTV