Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ruszyła akcja Bezpieczny autokar. Inspekcja Transportu Drogowego: „zadbajmy o bezpieczny wyjazd dzieci na wakacje”

Fot. fotolia

Z początkiem wakacji Inspekcja Transportu Drogowego rozpoczęła akcję „Bezpieczny autokar”.

Inspektorzy sprawdzają stan techniczny autobusów wiozących dzieci i młodzież na wypoczynek. Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur przypomina , że autokary mogą być sprawdzane nie tylko podczas kontroli drogowej. O sprawdzenie stanu technicznego mogą poprosić rodzice.

Jeśli ktoś chciałby sprawdzić autokar przed wyjazdem np. rodzice czy opiekunowie wyjazdu to zachęcam do kontaktu z Wojewódzkim Inspektoratem Transportu Drogowego. Najlepiej kontaktować się z około tygodniowy wyprzedzeniem, żeby inspektorzy mogli zaplanować kontrole.

00:00 / 00:00

W czasie ubiegłorocznych wakacji po sprawdzeniu prawie 1700 autokarów, w 70 przypadkach zatrzymano dowody rejestracyjne. Pojazdów, w fatalnym stanie technicznym, które nie odjechały z punktu kontrolnego było 17.

 

Autor: IAR
Redakcja: K.Kantor/B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, autokar, autobus, kontrola, wakacje, kolonia, letni wypoczynek, transport drogowy
Od zakończenia roku szkolnego na drogach zginęło już 12 osób, a ponad 200 zostało rannych. W całym kraju trwa akcja „Bezpieczne wakacje”

170 wypadków, w których zginęło 12 osób, a 201 zostało rannych - to policyjny bilans pierwszych dni wakacji. W tym czasie zatrzymano 551 nietrzeźwych kierowców. Choć...

Zamknij
RadioOlsztynTV