Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ruszył proces o zanieczyszczenie rzeki Łyny. Na ławie oskarżonych prezes spółdzielni mleczarskiej Polmlek

Ścieki z zakładu mleczarskiego zrzucane były do rzeki. Fot. www.naszlidzbark.pl

Przed sądem w Lidzbarku Warmińskim rozpoczął się proces prezesa spółdzielni mleczarskiej oskarżonego o zanieczyszczenie rzeki Łyny w związku z działalnością zakładu, którym kierował.

Oskarżony nie przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył obszerne wyjaśnienia

– poinformował rzecznik Sądu Okręgowego w Olsztynie sędzia Olgierd Dąbrowski-Żegalski.

Prezes Polmleku Przemysław M. został oskarżony o to, że od 1 marca 2017 do 18 marca 2018 rokunie utrzymywał w należytym stanie technicznym urządzeń zabezpieczających wodę przed zanieczyszczeniem wytwarzanym przez zakład produkcyjny”.

W wyniku tego miało dojść do wylewania się ścieków z urządzeń oczyszczalni wprost do gruntu oraz „wielokrotnego zrzutu kolektorem ściekowym dużych ilości substancji niedostatecznie oczyszczonych o stężeniu przekraczającym dopuszczalne wartości określone pozwoleniem zintegrowanym”.

W ocenie prokuratora Przemysław M. takim działaniem doprowadził do zanieczyszczenia Łyny i istotnego obniżenia jakości wody w tej rzece. Rzecznik sądu poinformował, że proces został odroczony do 17 lipca. Wówczas sąd zamierza przesłuchać świadków, którzy dziś nie stawili się na rozprawie.

Ścieki z zakładu mleczarskiego płynęły do Łyny. Fot. www.naszlidzbark.pl

Autor: PAP
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rzeka, proces, Łyna, Polmlek
Rozpoczął się proces ws. gróźb pod adresem prezydenta Olsztyna. „Mój wpis był nieprzemyślany, nie zdawałem sobie sprawy z konsekwencji”

Mój wpis był nieprzemyślany. Ja nie miałem zamiaru zrobienia żadnej krzywdy prezydentowi Grzymowiczowi - oświadczył we wtorek przed olsztyńskim sądem Sergiusz P. oskarżony o kierowanie w...

Zamknij
RadioOlsztynTV