Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 4 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ruszył proces 18-latka, który doprowadził do tragedii. Zginęły dwie osoby

Przed Sądem Rejonowym w Olsztynie rozpoczął się proces Pawła J. oskarżonego o spowodowanie wypadku drogowego, w którym zginęły dwie osoby. Był pod wpływem alkoholu i narkotyków.

Do wypadku doszło 12 kwietnia 2021 r. koło Barczewka.

18-letni Paweł J. miał kierować wówczas samochodem osobowym marki Skoda bez uprawnień, będąc w stanie nietrzeźwości  oraz pod wpływem amfetaminy. Razem z nim podróżowały jeszcze trzy inne osoby. Według ustaleń prokuratora, kierowca w pewnym momencie nie dostosował prędkości pojazdu do panujących warunków drogowych, stracił nad nim panowanie, po czym zjechał na pobocze i uderzył w znajdujący się przy drodze słup energetyczny

– wyjaśnia rzecznik Sądu Okręgowego w Olsztynie Olgierd Dąbrowski-Żegalski.

Dwoje pasażerów siedzących na tylnej kanapie zmarło na miejscu. Paweł J. doznał również obrażeń ciała m. in. urazu głowy.

Podczas przesłuchiwania nie przyznał się do przedstawionych mu zarzutów, twierdził, że nie pamięta całego zdarzenia. Oskarżony w pierwszym dniu procesu przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień.

Sąd przesłuchał oskarżycieli posiłkowych oraz kilku świadków. Kolejny termin rozprawy został wyznaczony na 11 kwietnia.

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Niebojewska

Tragiczny wypadek pod Barczewkiem. Są ofiary śmiertelne

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, proces, Barczewko
Wyciął 20 starych dębów. Mężczyzna usłyszał wyrok

5 tysięcy złotych grzywny ma zapłacić mężczyzna, który wyciął ponad 20 wiekowych dębów. Drzewa we wsi Boże w gminie Mrągowo miały około 180 lat, a na...

Zamknij
RadioOlsztynTV