Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Trwają szczepienia w parafiach. Mobilne punkty stanęły przy dziesięciu kościołach w regionie

Fot. Dorota Grzymska

Dziś, w dziesięciu parafiach na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, przeprowadzona zostanie akcja szczepień.

Punkty szczepień otwarte są od godziny 7 do 15. Bez wcześniejszej rejestracji można przyjąć jednodawkową szczepionkę Johnson&Johnson. Najczęściej szczepienia odbywają się w salkach parafialnych. W regionie punkty szczepień, przygotowano w wybranych kościołach należących do archidiecezji warmińskiej, diecezji ełckiej, elbląskiej i toruńskiej.

Na liście są dwie parafie w Olsztynie: Najświętszego Serca Pana Jezusa i św. Józefa, a także Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej w Gietrzwałdzie. W Ełku mobilny punkt szczepień jest zlokalizowany na terenie parafii św. Rafała Kalinowskiego, a w Elblągu w parafii św. Wojciecha. Zaszczepić można się również w parafiach: św. Józefa w Pasłęku, Trójcy Przenajświętszej w Morągu, św. Brata Alberta w Iławie, Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Lubawie i św. Tomasza Apostoła w Nowym Mieście Lubawskim.

Wśród kościelnych hierarchów, którzy już wcześniej zachęcali do niedzielnych szczepień, był m.in. biskup elbląski Jacek Jezierski. Kilka dni temu wystosował apel do wiernych swojej diecezji, aby uprzedzić nową falę epidemii i poddać się szczepieniom – powiedział rzecznik diecezji elbląskiej ksiądz dr Piotr Towarek.

W województwie warmińsko-mazurskim wykonano dotąd ponad 1 milion 100 tysięcy szczepień przeciw COVID-19. W pełni zaszczepionych, jednodawkowym preparatem Johnson & Johnson lub dwiema dawkami preparatów firm Pfizer/BioNTech, Moderna, AstraZeneca, jest ponad 538 tysięcy osób.

W całym kraju w pełni zaszczepionych jest blisko 17 milionów 400 tysięcy osób.

Oto miejsca oraz godziny szczepień

Fot. Dorota Grzymska

Fot. Karina Ośka

Fot. pixabay

Redakcja: Ł. Sadlak/B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kościół, szczepienia, parafie, koronawirus
Trzy nowe przypadki zakażenia koronawirusem w regionie

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że minionej doby w całym kraju potwierdzono 91 nowych zakażeń koronawirusem. Nikt nie zmarł z powodu COVID-19. W Polsce wykonano ponad 33 tysiące...

Zamknij
RadioOlsztynTV