Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rusza współpraca żołnierzy WOT z organizacjami harcerskimi. Połączyło ich „Braterstwo Munduru”

Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej będzie współpracowała z dwiema organizacjami harcerskimi działającymi na terenie Warmii i Mazur: Związkiem Harcerstwa Polskiego Chorągiew Warmińsko-Mazurska oraz obwodem warmińsko-mazurskim Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej.

Porozumienie ma rozwijać współpracę pomiędzy żołnierzami, a harcerzami w taki sposób, aby – wzajemnie się wspierając – lepiej wypełniać misje powierzone organizacjom. Wspólne kultywować będą wartości patriotyczne i upowszechniać działania oparte na wolontariacie.

Jak powiedział komendant Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej ZHP harcmistrz Maciej Micielski, dzięki podpisanemu porozumieniu z WOT Chorągiew, która liczy ponad 3,5 tysiąca dzieci i młodzieży, uzyska duże wsparcie w organizacji różnego rodzaju przedsięwzięć o charakterze wychowawczym, edukacyjnym i sportowym dla młodzieży.

00:00 / 00:00

Porozumienie przewiduje realizację dwóch projektów: „Braterstwa Munduru” i „Zlotu pokoleń w mundurach”. Harcerze raz w roku będą szkolić się w brygadach obrony terytorialnej, a także upowszechniać tradycję i historię. Współpraca będzie też dotyczyć promocji służby wojskowej wśród harcerzy oraz rozwijania kompetencji obronnych.

 

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w żołnierze, harcerze, ZHP, harcerstwo, WOT, wojska obrony terytorialnej
Manewry wojskowe DRAGON-21 przeniosły się na Mazury. Żołnierze ćwiczą w Rucianem-Nidzie

Największa w Europie, niedziałająca od lat 90. fabryka płyt pilśniowych w Rucianem-Nidzie, stała się poligonem. Terroryści opanowali strategiczny obiekt kraju, do akcji ruszyły wojska lądowe i...

Zamknij
RadioOlsztynTV