Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Trwa wakacyjna trasa EKO Misji Radia Olsztyn

W wakacje chcemy powiedzieć głośno: Zadbajmy o najpiękniejsze naturalne środowisko w Polsce! Będziemy przemierzać Warmię i Mazury i prezentować najlepsze ekologiczne rozwiązania, które pomogą zachować dobrą kondycję naszej planety.

W kilku miastach naszego regionu zbudujemy ekologiczne miasteczka. EKO Misja to pokazy kulinarne, spotkania z dietetykami, eko-konkursy z nagrodami oraz rozmowy na antenie ze słuchaczami.

Dzisiaj jesteśmy w Mrągowie podczas Festiwalu Kultury Kresowej. Jest to ostatni przystanek EKO Misji. Podróż po Warmii i Mazurach rozpoczęliśmy 6 lipca w Mikołajkach. Następnie odwiedziliśmy Ostródę, Pola Grunwaldzkie oraz Szczytno. Wszędzie spotkaliśmy się z ciepłym przyjęciem mieszkańców i turystów. Razem pokazaliśmy, że w prosty sposób można zadbać o zdrowie i środowisko.

Sprawdźcie, gdzie znajdziecie EKO Misję:

– 6 lipca w Mikołajkach podczas Festiwalu Rybnego „Rybkę na zdrowie”

– 11 lipca w Ostródzie podczas Ostróda Reggae Festiwal

– 13 lipca na polach Grunwaldu podczas inscenizacji średniowiecznej bitwy

– 20 lipca w Szczytnie podczas Dni i Nocy Szczytna

– 9 sierpnia w Mrągowie podczas Festiwalu Kultury Kresowej

Partnerami EKO Misji są Bank Żywności w Olsztynie i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Olsztynie.

——————————————————

W sobotę 6 lipca byliśmy na Placu Wolności w Mikołajkach, gdzie pokazaliśmy jak nie marnować żywności. Zdradziliśmy również przepis na pyszną zupę rybną. Wszystko po to, żeby być EKO! Zresztą… sami zobaczcie!

 

EKO misja Radia Olsztyn w Ostródzie. Fot. A.Chmielewska

——————————————————

W czwartek 11 lipca nasza radiowa ekipa odwiedziła Ostródę.

Byliśmy na Ostróda Reggae Festival. EKO studio stanęło przy amfiteatrze nad Jeziorem Drwęckim. Były eko-konkursy z nagrodami i owocowy poczęstunek. EKO Misja to także pokazy kulinarne, spotkania z dietetykami, oraz rozmowy na antenie ze słuchaczami. Akcję prowadzimy wraz z Bankiem Żywności w Olsztynie.

——————————————————

 

EKO Misja odwiedziła też Pola Grunwaldzkie. Byliśmy tam 13 lipca podczas rekonstrukcji Bitwy pod Grunwaldem z 1410 roku.

 

—————————————————
W sobotę 20 lipca byliśmy na Dniach i Nocach Szczytna, gdzie przygotowaliśmy wiele atrakcji. Dietetyczka Sylwia Malinowska poprowadziła warsztaty pieczenia chleba i przygotowywania chleba na zakwasie. Radziła jak zrobić go w domu i podzieliła się najlepszymi przepisami. Mówiliśmy także o zdrowym odżywianiu i diecie bogatej w produkty zbożowe.

Agnieszka Jagodzińska doradzała, jakimi przyprawami i ziołami zastąpić sól w kuchni tak, aby danie było smaczne i zdrowe. Edyta Jermakow prezentowała badania, które pokazują, że najwięcej pieczywa marnuje się w Polsce.

Sposobem na niemarnowanie innych resztek żywności jest robienie past. Jak je przygotować? O tym również dowiedzieliście się odwiedzając nasze stanowisko. Tradycyjnie nie zabrakło stoiska z owocami i konkursu dla dzieci z segregowania odpadów.

szczytno, Eko Misja, Radio Olsztyn

Eko Misja Radia Olsztyn w Szczytnie. Fot. A.Podbielska

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Radio Olsztyn, ekologia, mikołajki, wakacje, lato, eko
Autokar pełen niespodzianek. Na ulice Olsztyna wyrusza dziś pierwsze w kraju mobilne centrum kultury

Mobilne centrum kultury mieści się w starym, przerobionym i pomalowanym na kolorowo autobusie. Pierwszy przystanek autobusu kultury to parking przy restauracji Casablanca w okolicach zamku. W...

Zamknij
RadioOlsztynTV