Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rusza program rehabilitacji osób po przebytym koronawirusie

Narodowy Fundusz Zdrowia przygotował kompleksowy program rehabilitacji dla osób, które przechorowały COVID-19. Program został zlecony przez Ministerstwo Zdrowia.

Rehabilitacja potrwa od 2 do 6 tygodni i przysługiwać będzie każdemu ozdrowieńcowi w terminie nie późniejszym niż 12 miesięcy od skończenia leczenia związanego z COVID-19 – informuje rzeczniczka warmińsko-mazurskiego oddziału NFZ Magdalena Mil.

Pacjenci będą mieli zapewnioną opiekę lekarską, pielęgniarską, wsparcie psychologiczne. Dzięki rehabilitacji pacjenci, którzy chorowali na COVID-19, znacznie poprawią swoją sprawność oddechową, zwiększą wydolność wysiłkową i krążeniową, szybciej powrócą do pełnej sprawności

– mówi Magdalena Mil.

00:00 / 00:00

Świadczenia będą realizowane na podstawie skierowania wystawionego przez lekarza ubezpieczenia zdrowotnego, np. lekarza rodzinnego, pulmonologa czy kardiologa.

Warmińsko-Mazurski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia czeka na zgłoszenia rehabilitacyjnych placówek medycznych, które po spełnieniu wszystkich warunków będą mogły przyjąć pierwszych pacjentów w ramach programu rehabilitacji ozdrowieńców.

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Rozpoczyna się budowa obwodnicy Smolajn

Rząd przyjął uchwałę w sprawie ustanowienia Programu budowy stu obwodnic na lata 2020-2030. Dla trzech z nich zawarto już umowy z wykonawcami. Wśród nich jest obwodnica...

Zamknij
RadioOlsztynTV