Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -7 °C pogoda dziś
JUTRO: -4 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rusza 3. edycja programu Laboratorium. Projekt wspiera uczniów w wyborze przyszłej pracy

Fot. D. Grzymska

Coraz więcej szkół i firm z Warmii i Mazur dołącza do programu Laboratorium. W Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyła się inauguracja jego kolejnej edycji.

To już III edycja Programu Wspomagania Uczniów w Wyborze Zawodu Laboratorium. Intencją pomysłodawców i organizatorów jest wsparcie uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych w wyborze zawodu oraz poznanie rzeczywistego środowiska pracy. Służyć temu mają wycieczki zawodoznawcze.

Pierwsza edycja obejmowała tylko jeden powiat olsztyński, druga już cztery, a trzecia całe województwo, więc jest to pomysł, jak podkreślali dyrektorzy szkół i uczniowie strzał w dziesiątkę. Projekt ma też zapobiegać odpływowi siły roboczej z regionu i przeciwdziałać bezrobociu.

Program powstaje we współpracy Warmińsko – Mazurskiego Kuratorium Oświaty, Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, oraz Alnea Sp. z o.o.

Posłuchaj relacji Doroty Grzymskiej

00:00 / 00:00

Fot. D. Grzymska

Fot. D. Grzymska

Fot. D. Grzymska

 

Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w laboratorium, szkoła, uczniowie, praca, zawod, program
Jak zaprojektować robota, który wykona misję na Marsie? Uczniowie z Nidzicy i Ornety wzięli udział w zawodach z robotyki

Zaprojektowanie robota, który bezpiecznie wykona polecenia w trakcie misji na Marsie - mieli do wykonania uczniowie podczas III zawodów z robotyki. Robota zbudowanego z klocków należało zaprogramować...

Zamknij
RadioOlsztynTV