Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Rujnujecie budżet naszych rodzin”. Ratusz odpowiada: dotacji nie będzie

Fot. K.Grabowska

Wasza polityka – nasz upadek, rujnujecie budżet naszych rodzin”,”Olsztyn przeciwko rodzicom” – to tylko niektóre z haseł na transparentach pikietujących przed olsztyńskim ratuszem.

Chodzi o plany odebrania dotacji niepublicznym żłobkom i domom malucha. Pieniądze na ten cel nie zostały przewidziane w budżecie miasta na przyszły rok. Przedstawicielki prywatnych placówek zebrały ponad 2 tysiące podpisów pod petycją, którą w minionym tygodniu przekazały komisji rodziny w olsztyńskim ratuszu.

Dziś dokumenty dostarczyły przewodniczącemu Rady Miasta, a po południu mają spotkać się z wiceprezydent Olsztyna. Stanowisko ratusza jest jednak nie ugięte. – Nie będzie dotacji dla placówek niepublicznych, bo nie ma na to pieniędzy. Podobne kroki podjęto w wielu innych miastach – mówi Ewa Kaliszuk.

W czterech miejskich żłobkach jest 348 miejsc, natomiast w prywatnych około 1100. Miasto w 2019 roku przekazało miejskim placówkom 6 miliony 4oo tysięcy złotych, natomiast na niepubliczne nieco ponad 2 miliony złotych.

Fot. K.Grabowska

Fot. K.Grabowska

Fot. K.Grabowska

Autor: K.Grabowska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pikieta, Olsztyn, ratusz
Jechał pod prąd i spowodował wypadek. Jedna osoba została ranna

Wypadek w centrum Olsztyna. Na ulicy 1. maja zderzyły się dwa samochody. Jedna osoba jest ranna. Została zabrana do szpitala. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Według...

Zamknij
RadioOlsztynTV