Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rozwój portu w Elblągu szansą na miejsca pracy. Związkowcy chcą zatrzymać młodych

Fot. P. Getka

Rozwój portu morskiego w Elblągu pomoże uratować sytuację na rynku pracy w tym regionie – uważa Grzegorz Adamowicz, przewodniczący Zarządu Regionu Elbląskiego NSZZ „Solidarność”. Bezrobocie w tym regionie jest wyższe niż średnia krajowa, która wynosi 5 procent.

Zdaniem związkowca przez wiele lat nie było siły, która zatrzymałaby młodych ludzi w mieście.

Chcielibyśmy, żeby pozostali tutaj, żeby płacili podatki i wzbogacali miasto. W perspektywie przekopu Mierzei Wiślanej i wszystkich inwestycji, które będą się wiązały z rozwojem portu w Elblągu mamy nadzieję, że powstaną nowe miejsca pracy i dadzą impuls ludziom młodym, aby pozostali w Elblągu. Jako elblążanie, bez względu na uwarunkowania polityczne, kibicujemy, żeby ta inwestycja się zakończyła. Naszym zdaniem jest to inwestycja, która jest motorem dla tego regionu

– powiedział Grzegorz Adamowicz w Radiu Gdańsk.

Pogłębienie toru wodnego na rzece Elbląg i budowa obrotnicy to ostatni etap budowy kanału przez Mierzeję Wiślaną. Od kilku miesięcy trwa spór między ministerstwem infrastruktury a samorządem, do kogo należy to zadanie.

Propozycja rządowa zakładała dokapitalizowanie spółki komunalnej kwotą 100 milionów złotych i przejęcie udziałów przez skarb państwa. Na to nie chce się zgodzić samorząd Elbląga.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Autor: J. Stankiewicz
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

Więcej w Elbląg, praca, bezrobocie, port morski, młodzi
Rok oczekiwania na remont. Rozpoczęły się prace na Moście Wysokim

Rozpoczyna się wymiana nawierzchni na Moście Wysokim, rozpiętym nad rzeką Elbląg. Most  łączy elbląskie Stare Miasto z dzielnicą Zawodzie.  Prace planowane są na trzy miesiące. Wcześniej...

Zamknij
RadioOlsztynTV