Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rozwińmy transport śródlądowy

W Elblągu zorganizowano pierwszy sejmik żeglugi śródlądowej. Wszyscy jego uczestnicy zgodnie twierdzili, że znaczenie wodnych dróg śródlądowych powinno być większe.

Wodami śródlądowymi powinniśmy transportować ciężkie, wielkogabarytowe towary – podkreśla wiceminister transportu, budownictwa i gospodarki morskiej. Anna Wypych-Namiodko mówiła o tym w Elblągu, gdzie trwa pierwszy sejmik żeglugi śródlądowej:

00:00 / 00:00

Transport śródlądowy mogłyby regulować programy regionalne, czy nawet mniejsze dla gmin. Obejmowałyby np. budowę przystani albo jakiejkolwiek infrastruktury do cumowania jednostek pływających nie tylko przewożących towary, ale także dla celów turystycznych – dodała wiceminister. Na razie najważniejszą sprawą jest udrożnienie drogi wodnej E70 z Amsterdamu przez Berlin do Zalewu Wiślanego – podkreśla Anna Wypych-Namiodko.

00:00 / 00:00

Marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Jacek Protas poinformował, że został zrealizowany pierwszy etap programu „Pętla Żuławska”:

00:00 / 00:00

Jacek Protas dodał, że podpisał list intencyjny z marszałkiem województwa pomorskiego na rozpoczęcie prac projektowych pod kolejne wspólne przedsięwzięcia.

A w czwartek na Zalewie Wiślanym odbędą się regaty trzech marszałków, które mają popularyzować ten akwen wśród żeglarzy. (wch/bsc)

Pierwszy Sejmik Żeglugi Śródlądowej zebrał się w Elblągu. Fot. K. Kaszubski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w transport
Rewolucja w transporcie publicznym

Będzie szybciej, bardziej komfortowo i bezpiecznie, dlatego warto będzie przesiąść do środków komunikacji miejskiej. W olsztyńskim ratuszu podpisano umowę na budowę Zintegrowanego Systemu Zarządzania Ruchem, w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV