Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rozwiązanie problemów z MGR coraz bliżej

Ze względów bezpieczeństwa mały ruch graniczny z Obwodem Kaliningradzkim został zawieszony

Jest nadzieja na to, że niebawem rozwiąże się sytuacja związana z zawieszeniem Małego Ruchu Granicznego z Federacja Rosyjską.

Zapowiedział to w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Polityk Prawa i Sprawiedliwości podkreślił, że bezpieczeństwo Polski i Polaków jest dla rządu premier Beaty Szydło najważniejsze, dlatego wprowadzono przejściowe przedłużenie zakazu przekraczania granicy tylko na podstawie zezwolenia.

– Jeśli minie niebezpieczeństwo, na pewno wrócimy do poprzedniego stanu. Niebawem ta sytuacja się rozwiąże – mówił marszałek Stanisław Karczewski.

00:00 / 00:00

Mały Ruch Graniczny z rosyjskim Obwodem Kaliningradzkim został zawieszony przed Szczytem NATO i Światowymi Dniami Młodzieży. Od 4 lipca nie można przekraczać granicy z Obwodem Kaliningradzkim na podstawie zezwolenia. Konieczna jest wiza.

Posłuchaj Porannych Pytań Radia Olsztyn

 

Przejście graniczne w Bezledach, fot. WMSG

(wj/kos/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w mały ruch graniczny, MGR, Stanisław Karczewski
Stanisław Karczewski: Niebawem rozwiąże się sytuacja związana z zawieszeniem MRG

Gościem Porannych Pytaniach Polskiego Radia Olsztyn był marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Podkreślił, że bezpieczeństwo Polski i Polaków jest dla wszystkich najważniejsze - również dla rządu premier...

Zamknij
RadioOlsztynTV