Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
brak danych dla miasta: olsztyn
Logowanie
 

Roztopiony śnieg i błoto zamarzły. Uwaga na śliskie chodniki i drogi

Fot. fotolia.pl

Bardzo ślisko jest na wielu drogach Warmii, Mazur i Powiśla. Miejscami przy gruncie jest ujemna temperatura, co powoduje zamarzanie roztopionego śniegu i błota. W okolicach Olecka spadło dużo śniegu. W okolicach Kętrzyna leży warstwa cienkiego lodu.

Drogi krajowe lokalnie są śliskie w okolicach Ełku, od Orzysza do granicy województwa, czy od Rucianego-Nidy do granicy województwa. Obecnie na tych trasach pracuje 31 pojazdów, które posypują jezdnie solą, ale mimo to lokalnie może być ślisko.

Utrudnienia w ruchu są w Czerwonym Borze na DK 16 między Olsztynem, a Mrągowem. W Czerwonym Borze doszło do kolizji dwóch aut osobowych. Natomiast na ekspresowej siódemce między Pasłękiem a Małdytami samochód uderzył w bariery.

Na drogach wojewódzkich pracują 34 jednostki sprzętu do zimowego utrzymania dróg. W okolicach Olecka warstwa śniegu przy drodze ma 18 centymetrów, w innych częściach regionu śniegu jest znacznie mniej. Dyżurna zarządu dróg wojewódzkich zaapelowała o ostrożność do kierowców zwłaszcza z okolic Kętrzyna, gdzie przy gruncie jest ujemna temperatura i jezdnie pokryte są cienką warstwą lodu.

Jak powiedziała Karolina Kierklo z biura prognoz w Białymtoku nad ranem przy gruncie otrzymywał się mróz.

Temperatura przy gruncie spadła i to co zdążyło się stopić zamarzło. W tej chwili jeszcze tylko przy gruncie temperatura jest ujemna. na wysokości 2 metrów pozostajemy przy wartościach dodatnich od 1 do miejscami 2 stopni na plusie. Uważajmy na siebie.

00:00 / 00:00

Popołudniu i nocą możliwe przelotne opady śniegu i deszczu ze śniegiem, a na zachodzie także deszczu. Nocą natomiast temperatura ma być ujemna.

 

Redakcja: B. Świerkowska-Chomy za K. Piasecka/PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w droga, śnieg, lód, ślisko, ulica
Brak lodu na jeziorach. Ichtiolodzy się cieszą, bojerowcy martwią

Brak pokrywy lodowej na jeziorach sprzyja rybom. Tej zimy akweny były tylko na krótko skute lodem i nie zapowiada się, by sytuacja miała się w najbliższym...

Zamknij
RadioOlsztynTV