Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rozpoczęły się Polonijne Regaty Żeglarskie. Na zwycięzcę czeka wyjątkowa nagroda

Fot. Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”

Amatorzy żeglarstwa wypłynęli na wody Zatoki Gdańskiej i Zalewu Wiślanego. Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” zorganizowało „Polonijne Regaty Żeglarskie – Copernicus 2023 „.

Wydarzenie jest ukłonem w stronę jubileuszu urodzin Mikołaja Kopernika i promocją nowej drogi wodnej, łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską – powiedział Dariusz Piotr Bonisławski, prezes Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”.

Uważam, że trasa i region Żuławy są szalenie atrakcyjne, dlatego chcieliśmy, aby Polonia i Polacy z zagranicy mogli przekonać się o tym i wracać tutaj ze swoimi rodzinami, znajomymi czy kolegami i koleżankami z klubów żeglarskich. Zawody mają charakter konkursowy, a załogi z poszczególnych kategorii sklasyfikowane na miejscach I-III otrzymają nagrody

– dodał prezes Stowarzyszenia.

Wyścig ma wyłonić najlepszą załogę, która otrzyma w tym roku wyjątkową nagrodę – astrolabium, czyli przyrząd z jednej strony – nawigacyjny, z drugiej – będący podkreśleniem  kopernikowskiego jubileuszu.

Uczestnicy regat pokonują cztery etapy drogi morskiej, a zatrzymują się między innymi w Tolkmicku i we Fromborku. Wydarzenie zorganizowane jest we współpracy z Akademią Marynarki Wojennej oraz Pomorskim Związkiem Żeglarskim.

„Polonijne Regaty Żeglarskie – Copernicus 2023 ” potrwają do środy.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Autor: M. Rozbicka
Redakcja: A. Niebojewska

Więcej w zalew, regaty, żeglarze, zatoka
Sukcesy reprezentantów regionu w regatach na Zalewie Wiślanym

W nie tak odległej Krynicy Morskiej zakończyły się regaty o Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego w klasach nieolimpijskich. W gronie 500 żeglarzy nie zabrakło reprezentantów Warmii i...

Zamknij
RadioOlsztynTV