Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rozpoczął się trzydniowy egzamin ósmoklasisty

Fot. PAP/Lech Muszyński

Startują egzaminy klas ósmych. To zwieńczenie nauki w szkole podstawowej i pierwszy tak poważny sprawdzian z wiedzy przyswajanej przez uczniów.

Jak co roku na początek egzamin z języka polskiego. Start o godzinie 9.

Egzamin z języka polskiego będzie trwał 120 minut. W środę przeprowadzony zostanie egzamin z matematyki, który potrwa 100 minut. W czwartek uczniowie przystąpią do 90-minutowego egzaminu z języka obcego nowożytnego

– poinformowała Agnieszka Muzyk, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży.

Egzaminu klas ósmych nie da się nie zdać, uzyskana liczba punktów może być natomiast przepustką do dostania się do wymarzonej szkoły średniej. Wbrew oczekiwaniom niż demograficzny tego nie ułatwia, w liceach i technikach przygotowano mniejszą liczbę oddziałów.

Na Warmii i Mazurach do egzaminu w tym roku podchodzi 7 tys. 587 uczniów, przed rokiem – w związku z reformą edukacji i łączeniem półtora rocznika było ich 18 tys. 670. Wyniki zmagań poznamy 3 lipca.

Już od 20 maja natomiast szkoły ponadpodstawowe zaczną przyjmować wnioski o przyjęcie do placówki, które potem trzeba będzie uzupełnić wynikami z egzaminu.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Autor: K. Grabowska
Redakcja: A. Niebojewska

 

Więcej w język polski, egzamin ósmoklasisty
Tego egzaminu nie można nie zdać

Ponad 226 tysięcy uczniów, pisemnym testem z języka polskiego, rozpocznie we wtorek trzydniowy egzamin ósmoklasisty. Przystąpienie do niego jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej. Egzamin ma sprawdzić...

Zamknij
RadioOlsztynTV