Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rozmowy o Ukrainie w Domu Mendelsohna. Dziś rocznicowe spotkanie

Dom Mendelsohna. Fot. M. Kwiatkowska

W Domu Mendelsohna o godzinie 16 rozpocznie się spotkanie z Piotrem Tymą, historykiem i działaczem mniejszości ukraińskiej w Polsce. Spotkanie zorganizowano w ramach obchodów drugiej rocznicy rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

Rozmowę wokół książki „Sploty – o Ukraińcach z Polski. Rozmowy z Piotrem Tymą” autorstwa Izy Chruślińskiej poprowadzi edukator i historyk Aleksander Suhak.

Rozmowa o pamięci, o tożsamości mniejszościowej i o tym, dlaczego większość nie zawsze jest w stanie zaakceptować istnienie takich tożsamości mniejszościowych. Także o przyszłości Ukraińców w Polsce, przyszłości Ukrainy, kim są polscy Ukraińcy. Ludzie, którzy przez wiele lat powojennej Polski nie mogli nawet – w sposób otwarty – okazywać swojej odmienności kulturowej

– podkreślił.

Jednym z poruszanych tematów będą wyzwania dla Polski i całej Europy związane z tym konfliktem.

Piotr Stanisław Tyma to polski historyk narodowości ukraińskiej, wieloletni prezes Związku Ukraińców w Polsce, członek Komisji Praw Człowieka Światowego Kongresu Ukraińców.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Autor: A. Kulik
Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w rozmowa, Dom Mendelsohna, Ukraina, rocznica rosyjskiej inwazji
Niebiesko-żółty ratusz. Olsztyn upamiętnia walkę Ukraińców o wolność

Olsztyn upamiętnia drugą rocznicę walki Ukraińców o wolność z rosyjskim najeźdźcą. Przez cały weekend budynek magistratu będzie podświetlony w kolorach barw narodowych Ukrainy. Jak powiedział Konsul...

Zamknij
RadioOlsztynTV