Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rozkręcali szyny i sprzedawali na złom. Ich łupem padło 18 ton infrastruktury kolejowej

Fot. fotolia

Śledczy postawili 23 zarzuty kradzieży dwóm mieszkańcom Biskupca. Przez wiele miesięcy rozkradali tory na jednej z linii kolejowych.

Mężczyźni, od 1 października 2021 do 1 lutego tego roku, ukradli 18 ton elementów infrastruktury kolejowej. Jak informuje Izabela Cyganiuk z policji w Szczytnie zatrzymano 32 i 39-latka.

Rozkradali infrastrukturę kolejową, która biegnie na nieeksploatowanej już trasie kolejowej z Nidzicy do Wielbarka. Policja ustaliła sprawców kradzieży w ciągu jednego dnia. 32 i 39-latek dopuścili się kradzieży prawie 18 ton elementów infrastruktury kolejowej o łącznej wartości złomowej 22 tysięcy złotych.

00:00 / 00:00

Złodzieje zabierali ze sobą m.in. szyny, podkładki podszynowe, śruby, kątowniki i wkręty, po czym sprzedawali je w jednym ze skupów złomu w powiecie olsztyńskim. Mężczyźni przyznali się do winy. Za kradzież grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

Więcej w kradzież, tory, złom, szyny
Kłopoty seniora. „Przypadkowo” zabrał puszkę z datkami na cele charytatywne

Senior z gminy Węgorzewo usłyszał zarzut kradzieży puszki z datkami na cele charytatywne. 73-letni mężczyzna wpadł w ręce kryminalnych, gdy robił zakupy w tym samym sklepie,...

Zamknij
RadioOlsztynTV