Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rozbudowa drogi 53 Olsztyn-Szczytno coraz bliżej. Rusza przetarg na prace przygotowawcze

Fot. K.Olszewski

Rusza przetarg dotyczący  prac przygotowawczych na rozbudowę drogi krajowej 53 Olsztyn-Szczytno. Prace będą toczyły się w latach 2022-26. Natomiast budowa w systemie tradycyjnym zostanie zrealizowana w latach 2026-27 – podała GDDKiA w Olsztynie.

Do publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej skierowaliśmy ogłoszenie o przetargu na wykonanie Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego (STEŚ) z materiałami do decyzji środowiskowej dla rozbudowy blisko 34 kilometrów drogi krajowej nr 53 (DK53) na odcinku Olsztyn – Szczytno

– poinformował rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie Karol Głębocki.

Ogłoszenie ukaże się niebawem na platformie zakupowej GDDKiA. W jego treści znajdą się szczegółowe informacje na temat zakresu zamówienia i warunków udziału w przetargu.

Chodzi o wskazanie optymalnych rozwiązań technicznych i zasadności ekonomicznej rozbudowy drogi w istniejącym śladzie lub budowy nowego przebiegu DK53. Ma dotyczyć odcinków, gdzie byłoby to rozwiązanie korzystniejsze ekonomicznie i technicznie lub byłaby to jedyna możliwość dostosowania trasy do klasy drogi głównej.

Jak wskazuje GDDKiA w Olsztynie, rozbudowa drogi krajowej nr 53 oprócz podniesienia jej parametrów będzie miała na celu poprawienie bezpieczeństwa oraz wzmocnienie konstrukcji nawierzchni do 11,5 ton na oś. Na skrzyżowaniach zbudowane zostaną dodatkowe pasy. W planach jest m.in. budowa i przebudowa zatok autobusowych i rozdzielenie ruchu samochodowego od ruchu pieszego i rowerowego.

 

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w droga, przetarg
Ruszył remont ul. Jeziornej w Ełku. Pomogło dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Dróg

Rozpoczął się remont ul. Jeziornej w Ełku. Inwestycja została w połowie dofinansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Jeziorna to niewielka ulica pomiędzy ul. Jana Pawła II...

Zamknij
RadioOlsztynTV