Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -5 °C pogoda dziś
JUTRO: -3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rowerowa w miejsce kolejowej. Powstaje nowa trasa między Szczytnem a Biskupcem

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Ponad 40 kilometrów ma mieć nowa atrakcja turystyczna Warmii i Mazur, czyli trasa rowerowa ze Szczytna do Biskupca. Obecnie trwa budowa drugiej z trzech części szlaku.

Ścieżka rowerowa powstaje w miejscu dawnej trasy kolejowej Szczytno – Biskupiec. Na razie miłośnicy jednośladów mogą korzystać z pierwszego odcinka w gminie Szczytno, liczącego ponad 8 kilometrów. Budowany jest najdłuższy fragment prowadzący przez gminę Dźwierzuty. Będzie miał prawie 23 kilometry i powstaną tam dwa miejsca obsługi rowerzystów – jedno w Dźwierzutach, a drugie w Popowej Woli. Ten etap prac finansowany jest m.in. z programu transgranicznego Polska-Rosja i ma być gotowy pod koniec czerwca.

Ostatni, trzeci odcinek trasy to prawie 11 kilometrów. Ścieżka rowerowa powstanie na dawnym nasypie kolejowym i będzie prowadziła od granicy gminy Biskupiec do miasta.

 

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ścieżka
Nadleśnictwo Elbląg wprowadza ograniczenia w korzystaniu ze ścieżek i wież widokowych

Ograniczenia w korzystaniu z wież widokowych i ścieżek dydaktycznych wprowadziło we wtorek nadleśnictwo Elbląg. Jak tłumaczą leśnicy, chodzi o zdrowie i bezpieczeństwo odwiedzających obiekty leśnej infrastruktury...

Zamknij
RadioOlsztynTV