Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rosyjski balon nad regionem. Sprawę monitoruje wojsko

Fot. Straż Graniczna/TT

W przestrzeń powietrzną województwa warmińsko-mazurskiego wleciał balon z obwodu królewieckiego. Przemieszcza się na wschód regionu i nie stanowi zagrożenia dla mieszkańców – poinformowało Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Jak czytamy na portalu X, balon zerwał się z uwięzi. Prawdopodobieństwo jego wlotu do Polski zostało wcześniej zgłoszone. W komunikacie zapewniono, że „jest na bieżąco obserwowany przez stacje radiolokacyjne”.

Rzecznik Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych Jacek Goryszewski powiedział, że sprawa została zgłoszona przez służby Federacji Rosyjskiej.

Balon przekroczył naszą przestrzeń powietrzną około godziny 15.30 i prawdopodobnie, jeżeli kierunek wiatru się nie zmieni, będzie tu przebywał do godziny 19.30. Stale monitorujemy sytuację. Radiolokacyjnie balon jest obserwowany przez nasze radiostacje i nie stanowi żadnego zagrożenia dla bezpieczeństwa okolicznych mieszkańców

– przekazał.

Do województwa warmińsko-mazurskiego wielokrotnie wlatywały balony z obwodu królewieckiego, m.in. były to balony meteorologiczne. W tym wypadku nie wskazano, o jaki rodzaj balonu chodzi.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Autor: W. Chromy/K. Piasecka
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

Biegli zbadali balony z napisami cyrylicą. „Nie są zagrożeniem dla naszego kraju”

Więcej w granica, Rosja, obwód królewiecki, balon meteorologiczny
Biegli zbadali balony z napisami cyrylicą. „Nie są zagrożeniem dla naszego kraju”

Jest ostateczne potwierdzenie. Podejrzane urządzenia z rosyjskimi napisami, które w marcu i kwietniu spadły na Warmię i Mazury to balony meteorologiczne. Chodzi o zdarzenia z okolic...

Zamknij
RadioOlsztynTV