Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rośnie zainteresowanie Kartą Dużej Rodziny w Morągu. Komu przysługuje?

Fot. Archiwum RO

Zmiany w zasadach przyznawania Karty Dużej Rodziny w Morągu. Jak zaznaczała Jadwiga Kosieradzka, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, od tego roku nie ma już znaczenia wiek dzieci.

Od 1 stycznia 2019 roku Karta Dużej Rodziny przysługuje wszystkim rodzicom, którzy mają lub mieli w przeszłości na swoim utrzymaniu co najmniej troje dzieci, przy czym wiek dzieci nie ma w tej chwili żadnego znaczenia.

00:00 / 00:00

Karta Dużej Rodziny cieszy się w gminie Morąg dużym zainteresowaniem, zwłaszcza ze strony osób posiadających dorosłe dzieci. Już w tym roku wpłynęło ponad sto wniosków, czyli dwa razy więcej niż w całym 2018 roku.

Wniosek o przyznanie Karty Dużej Rodziny można otrzymać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Morągu lub pobrać za pośrednictwem platformy informacyjno-usługowej „Empatia”. Natomiast listę partnerów honorujących ten rodzaj ulg można znaleźć na stronie internetowej www.morag.naszops.pl.

 

Autor: M. Wiśniewska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, karta dużej rodziny, zmiany
Szykują się zmiany w prawie pracy. Co czeka nas w 2019 roku?

Od nowego roku szykują się zmiany w prawie pracy - ważne i dla pracodawców, i dla pracowników. Jedną z nich jest czas przechowywania akt osobowych pracowników....

Zamknij
RadioOlsztynTV