Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -1 °C pogoda dziś
JUTRO: -2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rośnie liczba zachorowań na grypę. Szpital pulmonologiczny w Olsztynie wprowadził zakaz odwiedzin

Samodzielny Publiczny Zespół Gruźlicy i Chorób Płuc. Fot. Ł. Węglewski

Warmińsko-mazurski Sanepid odnotowuje wzrost zachorowań na grypę i choroby grypopodobne oraz na odrę.

Od początku roku Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Olsztynie odnotowała 29 potwierdzonych przypadków zachorowania na tzw. świńską grypę typu A/H1N1, z czego 12 osób to dzieci w wieku do 14 roku życia. Są też 2 przypadki wirusa RSV B.

W związku z zachorowaniami w całym szpitalu pulmonologicznym w Olsztynie wprowadzono zakaz odwiedzin. Dyrektor Sanepidu Janusz Dzisko powiedział, że wśród pacjentów tej placówki już odnotowano przypadki grypy.

W ostatnim czasie w regionie odnotowywany jest także wzrost zachorowań na odrę. Od stycznia Sanepid potwierdził 11 przypadków tej choroby. 8 osób to Ukraińcy, a pozostali chorzy to Polacy, którzy mieli kontakt z obywatelami Ukrainy, m.in. pracownik służby zdrowia. Przypadki odry są też w Lidzbarku Warmińskim, Olsztynie i okolicach oraz w Nidzicy. Sanepid zaszczepił przeciwko odrze 274 osoby, które miały kontakt z chorymi.
Autor: PAP
Redakcja: K.Kantor/B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zdrowie, grypa, szpital, choroba, płuca, gruźlica, pulmunologia, zakaz wstępu
„To był jeden z najtrudniejszych przypadków”. Piętnasty pacjent wybudzony ze śpiączki w olsztyńskim „Budziku dla dorosłych”

To 51-letni pan Dariusz z Gdańska, który do Olsztyna trafił cztery miesiące temu, po wypadku samochodowym. Jak wyjaśnia dr Łukasz Grabarczyk kierujący, działającą w Uniwersyteckim Szpitalu...

Zamknij
RadioOlsztynTV