Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rośnie liczba dyplomowanych pielęgniarek i ratowników

Absolwenci pielęgniarstwa Wydziału Nauk Medycznych UWM odebrali dyplomy. Fot. archiwum RO

Warmińsko-mazurską służbę zdrowia zasilą wykwalifikowane pielęgniarki i ratownicy medyczni.

Na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie uroczyście wręczono dyplomy ukończenia studiów absolwentom pielęgniarstwa, dietetyki i ratownictwa medycznego. W sumie, na trzech kierunkach, studia ukończyło prawie 200 osób.

Część z nich już pracuje w zawodzie, w większości w placówkach służby zdrowia na Warmii i Mazurach. Choć warunki finansowe nie rozpieszczają ich, na razie nie zamierzają wyjeżdżać z Polski mówili reporterowi Radia Olsztyn pielęgniarki Paulina Bartnicka i Martyna Wróblewska oraz ratownik medyczny Patryk Adamski.

Posłuchaj dyplomantów

00:00 / 00:00

Zdaniem dziekana wydziału nauk medycznych profesora Wojciecha Maksymowicza, to bardzo dobre zjawisko, bo podobnie jak lekarzy, tak i pielęgniarek jest w regionie zbyt mało.

00:00 / 00:00

Niedobór pielęgniarek i położnych to problem ogólnopolski. Jak wynika z ubiegłorocznych danych Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych, w Polsce na tysiąc pacjentów przypada zaledwie 5 przedstawicielek tego zawodu. Dla porównania w Szwajcarii jest 16 pielęgniarek na tysiąc mieszkańców, w Danii – 15, a w Czechach – 8. (apiedz/bsc)

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w UWM, ratownik, pielegniarka
Poznaliśmy jedną z gwiazd Kortowiady 2015

O.S.T.R., czyli Adam Ostrowski będzie jedną z gwiazd przyszłorocznej Kortowiady - juwenaliów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Taką informację opublikowała dzisiaj Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego. Polski raper, freestyle'owiec,...

Zamknij
RadioOlsztynTV