Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -15 °C pogoda dziś
JUTRO: -12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rosną straty wyrządzane przez bobry w centrum Olsztyna

Fot. A. Skrago

Coraz więcej bobrów żeruje w centrum Olsztyna. Pod koniec ubiegłego roku informowaliśmy Państwa o tym, że te zwierzęta pojawiły się w Parku Centralnym w Olsztynie. Teraz zadomowiły się na tyle, że zaczęły atakować potężne drzewa.

Do tej pory straty były niewielkie, bo i drzewka, które atakowały te zwierzęta były niewielkich rozmiarów. Teraz całkowicie okorowane do wysokości około metra są dwa potężne buki, które rosną przy moście na ulicy Pieniężnego.

Na razie Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu przekazał informację o tych stratach do Zarządu Wód Polskich, bo to jest właściciel drzew położonych tuż przy Łynie. Same drzewa nie wiadomo czy sobie poradzą, bo jak mówią fachowcy, to najgorszy czas na okorowanie drzewa, bo zimą, przy wahaniach temperatur, rośliny będą miały największy problem, żeby poradzić sobie z takimi uszkodzeniami.

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Olsztynie wypłaciła w ubiegłym roku rekordowe ponad 6 milionów 138 tysięcy złotych za straty spowodowane przez bobry.

Posłuchaj relacji Aleksandry Skrago

00:00 / 00:00

Fot. A. Skrago

Fot. A. Skrago

 

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w drzewa, bobry, Park Centralny
Nad Jeziorem Długim wycięto prawie 40 drzew. Miasto przekonuje: to była konieczność

Wielka wycinka na jednym z najpopularniejszych olsztyńskich traktów spacerowych. Pod topór poszły topole rosnące nad Jeziorem Długim. Jak tłumaczy miasto – było to konieczne. Drzewa posadzono...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV