Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rosjanie chcieli wjechać do Polski. Nie zostali wpuszczeni

Fot. W-M Oddział Straży Granicznej

Kilkudziesięciu Rosjanom odmówiono wjazdu do Polski po zaostrzeniu ograniczeń – poinformowała rzeczniczka Straży Granicznej porucznik Anna Michalska. Obywatele rosyjscy od poniedziałku nie mogą podróżować do Polski w celach turystycznych, biznesowych, kulturalnych ani sportowych.

Do czwartku z odmową wjazdu na granicy z Polską spotkało się 54 Rosjan. Por. Michalska zaznaczyła, że na granicy z obwodem kaliningradzkim jest spokojnie. Straż graniczna nie obserwuje wzmożenia ruchu po ogłoszeniu przez Kreml mobilizacji.

Rosjanie od dwóch lat do Polski mogą przyjeżdżać tylko w wyjątkowych sytuacjach. W poniedziałek wieczorem ograniczenia wobec nich zostały zaostrzone.
Nowelizacja dodała osobny przepis, który ograniczył wjazd obywateli Federacji Rosyjskiej na wszystkich przejściach na granicy zewnętrznej Unii Europejskiej. Zmniejszył też zakres wyjątków, aby wykluczyć podróżowanie Rosjan w celach turystycznych, biznesowych, kulturalnych i sportowych.

Od 26 września nowe restrykcje zaczną obowiązywać również na lotniskach i w portach morskich. Oznacza to, że Rosjanie podróżujący w wymienionych celach nie przylecą do Polski z żadnego kraju spoza Strefy Schengen.

Redakcja: Ł. Sadlak
Źródło: PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w granica, Rosja, Rosjanie
Funkcjonariusze z Warmii i Mazur pomagali strzec granicy macedońsko-greckiej

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej i Centrum Szkolenia SG zatrzymali ponad 280 nielegalnych migrantów na granicy macedońsko-greckiej. 17 strażników granicznych z Warmii i Mazur wspierało...

Zamknij
RadioOlsztynTV