Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rondo zamiast niebezpiecznego skrzyżowania. Petycję mieszkańców popierają radni wojewódzcy

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Mieszkańcy powiatu kętrzyńskiego domagają się budowy ronda na skrzyżowaniu dwóch dróg wojewódzkich numer 590 i 592. Petycję w tej sprawie przesłali do Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Radio Olsztyn ustaliło, że w przyszłym roku inwestycja zostanie dopisana do listy priorytetowych zdań.

Skrzyżowanie dróg wojewódzkich 590 (Barciany-Korsze-Reszel-Biskupiec) i 592 (Bartoszyce-Kętrzyn-Giżycko) znajduje się nieopodal miejscowości Długi Lasek, Wandajny i Kraskowo w gminie Korsze. Petycję, w imieniu zainteresowanych mieszkańców, napisał Tomasz Dudziak, z którym rozmawiał reporter Radia Olsztyn.

Sprawa jest na talerzu od wielu lat. Samochody jadą tamtędy bardzo szybko, jest tu wiele ciężarówek, w okolicy zlokalizowane są też dwa przystanki autobusowe. W naszej ocenie rondo wymusiłoby zmniejszenie prędkości i znacznie poprawiłoby poziom bezpieczeństwa na skrzyżowaniu tych dróg (…) Samochody szybko jeżdżą nie zwracając uwagi na to, że to jest skrzyżowanie.

00:00 / 00:00

Pismo zostało wysłane do Zarządu Dróg Wojewódzkich w miniony piątek (15 października). Jak poinformowała Radio Olsztyn Marta Kuprian, petycja została odebrana i trafi teraz do właściwego działu.

Po analizie sprawy będziemy mogli się ustosunkować merytorycznie

– napisała Marta Kuprian wymieniając korespondencję z naszym dziennikarzem.

Radio Olsztyn postanowiło zainteresować sprawą także radnych wojewódzkich.

Jestem użytkownikiem tej drogi, często jeżdżę z Bartoszyc w stronę Kętrzyna i Giżycka. To faktycznie newralgiczne skrzyżowanie. Rozwiązanie w postaci ronda na pewno zwiększyłoby bezpieczeństwo osób poruszających się po tych drogach. Zwrócę się do radnych z naszego klubu, którzy wywodzą się z powiatu kętrzyńskiego, aby też tą sprawę popierali

– powiedział Marcin Kazimierczuk z Prawa i Sprawiedliwości.

00:00 / 00:00

Wiążące informacje ws. skrzyżowania DW 590 i DW 592 przekazał z kolei Stanisław Gorczyca, szef klubu radnych Koalicji Obywatelskiej w sejmiku województwa.

To skrzyżowanie w 2022 roku, czyli już za kilka miesięcy, będzie uznawane za priorytetowe. To zadanie, które może kosztować kilka milionów złotych, bo to spora inwestycja. Będzie realizowane z programu bezpieczeństwa ruchu drogowego. Wszystko na to wskazuje, że w najbliższym czasie, ten kolizyjny punkt na drodze będzie rozwiązany.

00:00 / 00:00

W tym roku Komenda Powiatowa Policji w Kętrzynie odnotowała tylko jedno zdarzenie w rejonie tego skrzyżowania. Szczęśliwie nie był to jednak wypadek dwóch pojazdów. 5 października kierujący mercedesem wpadł do przydrożnego rowu. Mężczyźnie nic się nie stało.

.
Autor: M. Lewiński
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w bezpieczeństwo, droga, Korsze, skrzyżowanie, rondo, droga wojewódzka, 590
Nowe przepisy na przejściach dla pieszych. Policja podaje statystyki

Nowe przepisy zmniejszyły liczbę wypadków na przejściach dla pieszych. Tak wynika z danych warmińsko-mazurskiej policji po ponad 4 miesiącach od wprowadzenia nowych zasad. Od 1 czerwca...

Zamknij
RadioOlsztynTV