Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rolnik z Agrounii uniewinniony od zarzutu zniesławienia parlamentarzystów PiS

fot. Przemysław Getka

Sąd Rejonowy w Ostródzie uniewinnił rolnika z Agrounii od zarzutu zniesławienia posła PiS i senator tej partii podczas protestów rolniczych.

Zniesławienie miało polegać na wywieszeniu na płotach parlamentarzystów banerów z napisem „Tu mieszka zdrajca polskiej wsi”.

Sąd ogłosił wyrok publicznie, ale jego uzasadnienie nie było jawne, a czyn zniesławienia był tu ścigany z urzędu. Nie mogę ujawnić szczegółów dotyczących motywacji sądu, ponieważ sprawa toczyła się z wyłączeniem jawności. Również z wyłączeniem jawności przedstawiono  stronom motywy rozstrzygnięcia.

– przekazał Radiu Olsztyn Tomasz Koronowski, rzecznik Sądu Okręgowego w Elblągu.

00:00 / 00:00

Lokalny lider Agrounii, rolnik spod Olsztyna, w październiku 2020 roku, gdy rolnicy w całym kraju protestowali przeciwko tzw. „Piątce Kaczyńskiego” wysypał obornik przed domami posła PiS Zbigniewa Babalskiego i senator PiS Bogusławy Orzechowskiej. Za ten czyn został ukarany mandatami – po 500 zł za każdą z  posesji. Obie kary zapłacił.

Kilka tygodni po zdarzeniu sąd uznał, że banery wywieszone na płotach posesji nie zniesławiają parlamentarzystów. Rolnik został uniewinniony w piątek (10.12). Wyrok  jest nie prawomocny.

Obornik przed powiatową inspekcją weterynaryjną. Protest rolników?

Autor: M. Kwiatkowska
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy/akt.tek

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, poseł, PiS, wyrok, Ostróda, Prawo i Sprawiedliwość, rolnik, posłanka, Zbigniew Babalski, Bogusława Orzechowska, gnojowica, Agrounia
Paszporty covidowe i rosnąca inflacja tematami rozmowy senatorów. Posłuchaj Porannych Pytań

O paszportach covidowych i rosnącej inflacji mówili w Porannych Pytaniach senatorowie z regionu - Bogusława Orzechowska z Prawa i Sprawiedliwości oraz Jerzy Wcisła z Koalicji Obywatelskiej....

Zamknij
RadioOlsztynTV