Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Rolnicy składają wnioski o pomoc finansową. Mają czas do połowy czerwca

Fot. pixabay.com

Mija połowa tegorocznej kampanii składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich i obszarowych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Do 8 maja do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wpłynęło ponad 655 000 wniosków, czyli połowa z ponad 1 300 000, jakie w ubiegłym roku złożyli rolnicy. W tym roku termin składania wniosków o dopłaty minister rolnictwa i rozwoju wsi przedłużył do 15 czerwca. Do 12 maja w warmińsko-mazurskim oddziale regionalnym ARiMR zarejestrowano ponad 20 600 wniosków, co stanowi 48 procent wniosków złożonych w zeszłym roku.

Z powodu epidemii koronawirusa również rolnicy składający oświadczenia mają więcej czasu na dostarczenie dokumentów. Wnioski i oświadczenia można składać również po 15 czerwca, ale za każdy dzień roboczy opóźnienia należna kwota płatności zostanie pomniejszona o 1 procent.

 

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rolnictwo, dopłaty
Rolnictwo w czasach pandemii. Warmińsko-Mazurski ODR uruchomił… internetowy bazarek

Drobni rolnicy z Warmii i Mazur z większą szansą na dotarcie do odbiorców. Samorządy odmrażają targowiska, a Ośrodek Doradztwa Rolniczego uruchamia internetowy bazarek. Warmińsko-Mazurski ODR w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV