Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rolnictwo w czasach pandemii. Warmińsko-Mazurski ODR uruchomił… internetowy bazarek

Fot. Adobe Stock

Drobni rolnicy z Warmii i Mazur z większą szansą na dotarcie do odbiorców. Samorządy odmrażają targowiska, a Ośrodek Doradztwa Rolniczego uruchamia internetowy bazarek.

Warmińsko-Mazurski ODR w ubiegłym miesiącu zaapelował do samorządów, by udostępniły rolnikom i mieszkańcom targowiska. Kilka miast i gmin zamknęło je bowiem z powodu epidemii. Teraz – jak wynika z informacji uzyskanych przez ODR – tam gdzie targowiska zamknięto, są one ponownie otwierane, choć w niektórych miejscowościach w nieco mniejszej skali niż poprzednio.

Całkowicie nowym sposobem na ułatwienie rolnikom dotarcia do potencjalnych klientów jest natomiast internetowy bazarek Warmińsko-Mazurskiego ODR-u. Ośrodek stworzył fejsbukowe grupy, dedykowane poszczególnym powiatom, na których lokalni producenci żywności, ale też rękodzieła mogą za darmo promować swoje wyroby.

Są to bazarki, które mają na celu skojarzenie producentów i klientów. Jest to kontaktowanie konsumenta z producentem. Jest duże zainteresowanie

– mówi Damian Godziński, dyrektor W-M ODR.

00:00 / 00:00

Jak podaje Ośrodek, do grupy w ciągu kilku dni zapisało się w całym województwie około 5 tysięcy osób.

 

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w internet, rolnictwo, Damian Godziński, Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, pandemia
Nawet do 300 tys. złotych otrzymają rolnicy, którzy ponieśli straty w wyniku suszy. Wnioski będzie przyjmować ARiMR

Nawet 300 tys. złotych pomocy mogą otrzymać rolnicy, którzy ponieśli straty na skutek klęsk żywiołowych lub strat w hodowli świń spowodowanych ASF. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji...

Zamknij
RadioOlsztynTV