Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rolnicy mogą dostać środki na uruchomienie działalności pozarolniczej

Rolnicy mogą zmienić zawód.

Rolnicy, którzy zamierzają wygasić produkcję, mogą dostać premię za odstąpienie od prowadzonej działalności. Fundusze w wysokości 100 tysięcy złotych przyznawać będzie Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Od dziś do jej oddziałów można składać wnioski.

Pieniądze będą przyznawane na rozpoczęcie nowej działalności – pozarolniczej, wyjaśnia Małgorzata Niemiec z ARiMR. Będzie można realizować inwestycje polegające na uruchamianiu usług np. w zakresie działalności leśnej, informatyki, produkcji tekstyliów, papieru, wszystkich zawartych w 400 kodach wsparcia – mówi Małgorzata Niemiec.

Premia ma być wypłacana w dwóch ratach. Osoby wnioskujące o nią będą musiały spełnić szereg warunków. Warunkiem będzie odstąpienie od ubezpieczenia w KRUS i przejście do ZUS a także rozpoczęcie działalności pozarolniczej. Posiadane środki pozwalają na sfinansowanie 8.800 projektów.

Dokumenty w sprawie premii będzie można składać do 11 kwietnia we wszystkich oddziałach regionalnych Agencji.
(kan/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rolnik, KRUS, ARiMR, ZUS
Coraz więcej urzędów zaczyna tępić urzędniczą nowomowę

Jest szansa na to, by urzędnicy mówili i pisali do nas prostym językiem. Coraz więcej urzędów zaczyna tępić urzędniczą nowomowę. Już kilka stuleci temu Mikołaj Rej...

Zamknij
RadioOlsztynTV