Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rolnicy coraz bardziej świadomi niebezpiecznych sytuacji. Od ubiegłego roku spadła liczba wypadków w rolnictwie

Fot. Anna-Minkiewicz-Zaremba

O wypadek w gospodarstwie nie trudno.  Sezon wzmożonych prac polowych dopiero przed nami, a już teraz dochodzi do niebezpiecznych wypadków przy pracy.

Rolnicy zbyt często zapominają o swoim bezpieczeństwie. Ostatnio policja odnotowała dwa zdarzenia, które doprowadziły do poważnych obrażeń. Na terenie gminy Lidzbark Warmiński na pracującą w gospodarstwie kobietę spadł z wysokości pierwszego piętra balot. Kobieta z licznymi obrażeniami trafiła do szpitala. Kilka dni później, w gminie Purda mężczyzna został poważnie ranny podczas obsługiwania prasy do balotów.

Zdaniem Łukasza Sztycha z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Olsztynie, główną przyczyną wielu wypadków w rolnictwie jest przestarzały sprzęt. Jak podaje KRUS, w zeszłym roku za wypadki Kasa wypłaciła rolnikom z Warmii i Mazur ponad 2,5 miliona złotych odszkodowań.

Posłuchaj relacji Aleksandry Skrago

00:00 / 00:00

W porównaniu z ubiegłym rokiem liczba wypadków w rolnictwie spadła, choć nadal jest duża. W pierwszym półroczu 2017 roku były 404 wypadki, w tym jest ich 341.

Zabudowa gospodarcza, fot. Łukasz Węglewski

Redakcja: BSChromy za A.Skrago

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wypadki, praca, bezpieczeństwo, wieś
Jak bezpiecznie, mądrze i legalnie poruszać się w sieci? Rusza kampania „Ja w internecie”

Fundacja Legalna Kultura rozpoczyna program bezpłatnych szkoleń dla mieszkańców kilku województw, w tym warmińsko-mazurskiego. Celem jest zwiększenie umiejętności poruszania się w sieci, bezpieczeństwa w internecie i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV