Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -7 °C pogoda dziś
JUTRO: -6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nawet do 300 tys. złotych otrzymają rolnicy, którzy ponieśli straty w wyniku suszy. Wnioski będzie przyjmować ARiMR

Fot. pixabay

Nawet 300 tys. złotych pomocy mogą otrzymać rolnicy, którzy ponieśli straty na skutek klęsk żywiołowych lub strat w hodowli świń spowodowanych ASF. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zacznie przyjmować wnioski od czwartku 7 maja.

Dotacje przysługują tym rolnikom, którzy ponieśli straty w roku, w którym jest składany wniosek o przyznanie pomocy lub, w co najmniej jednym z dwóch lat poprzednich.

Wysokość strat musi wynieść co najmniej 30 proc. średniej rocznej produkcji rolnej lub gdy strata dotyczy składnika majątku gospodarstwa, którego odtworzenie wymaga poniesienia kosztów kwalifikujących się do objęcia wsparciem. Wysokość strat określi komisja powołana przez wojewodę. Maksymalna kwota wsparcia wynosi do 300 tys. zł, z tym, że nie może przekroczyć ona poziomu 80 proc. kosztów kwalifikowanych.

Wnioski będą przyjmowane do końca sierpnia zarówno elektronicznie, jak poprzez zwykłą pocztę. Można je dostarczyć także do specjalnych wrzutni, które ustawione są w placówkach terenowych Agencji.

Autor: A. Socha

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rolnictwo, susza, ARiMR
Mniejsza podaż zbóż i warzyw z powodu suszy może przełożyć się na ceny żywności

Mniejsza podaż krajowych zbóż, roślin paszowych oraz warzyw i owoców może przełożyć się nie tylko na spadek polskiego eksportu produktów rolno-spożywczych, ale i na wzrost cen...

Zamknij
RadioOlsztynTV