Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rok temu trafił do szpitala z licznymi złamaniami. Sąd zdecydował o opiece nad małym Kajetanem

Fot. M. Stankiewicz

Sąd Rodzinny w Elblągu pozbawił władzy rodzicielskiej jego matkę. Przypomnijmy, dziecko jako trzymiesięczne niemowlę rok temu trafiło do szpitala z licznymi obrażeniami, w tym jedenastoma złamaniami kończyn i żeber.

Sprawcą przemocy jest jego ojciec, który czeka teraz w areszcie na proces karny. Kajetan przebywa od stycznia ubiegłego roku w tymczasowej rodzinie zastępczej. Jego brat Mariusz jest pod opieką matki. W stosunku do niego sąd zdecydował o ograniczeniu jej praw rodzicielskich, co oznacza nadzór kuratora i wsparcie asystenta rodziny.

Prokuratura, która włączyła się w postępowanie cywilne chciała, żeby sąd pozbawił Bogumiłę G. władzy rodzicielskiej nad Kajetanem. Ona sama wnioskowała o ograniczenie jej władzy nad dziećmi. Sąd przychylił się do zdania prokuratury. – Zależy nam na zapewnieniu bezpieczeństwa chłopcom, prawnego uregulowania ich sytuacji zgodnie z ich dobrem – tłumaczy prokurator Marzena Sikorska.

Matka Kajetana zeznała, że nie wiedziała, by ojciec znęca się nad maluchem. Nie była świadkiem takich zachowań, nie widziała też obrażeń u synka. Rodzice zastępczy wyjaśnili, że chłopiec będzie leczony i rehabilitowany przez kolejne lata.

Dzisiejszy wyrok Sądu Rodzinnego umożliwi Kajetanowi znalezienie rodziny, która zadba o jego bezpieczeństwo i zdrowie. Sąd wydając takie orzeczenie wziął pod uwagę ekspertyzę Opiniodawczego Zespołu Specjalistów Sądowych.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szpital, wyrok, niemowle, przemoc, ojciec, matka, złamania, obrażenia, sąd rodzinny, Kajetan
Jest wyrok w sprawie śmiertelnego potrącenia na elbląskiej Modrzewinie

Cztery lata więzienia i dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych - taki wyrok zapadał dziś w Sądzie Rejonowym w Elblągu w sprawie kierowcy, który śmiertelnie potrącił...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV