Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jest wyrok w sprawie śmiertelnego potrącenia na elbląskiej Modrzewinie

Fot. M. Stankiewicz

Cztery lata więzienia i dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych – taki wyrok zapadał dziś w Sądzie Rejonowym w Elblągu w sprawie kierowcy, który śmiertelnie potrącił mężczyznę na moście na elbląskiej Modrzewinie.

Do zdarzenia doszło w listopadzie 2018 roku. 49-letni kierowca wpadł w poślizg i uderzył w inne auto. Kiedy wyszedł na jezdnię, żeby oznaczyć miejsce wypadku wpadł na niego samochód prowadzony przez 35-letniego Jarosława B. Ofiara zginęła na miejscu. Okazało się, że sprawca był pod wpływem alkoholu. Śledztwo wykazało także, że jechał z nadmierną prędkością, nie zachowując koniecznej ostrożności w trudnych warunkach drogowych. Sędzia Krzysztof Chybicki podkreślił, że o ile oskarżony umyślnie naruszył zasady ruchu, to skutek tego czynu jest już działaniem nieumyślnym.

00:00 / 00:00

Prokuratura domagała się dziewięciu lat więzienia. Sam oskarżony chciał poddać się karze dobrowolnie, proponował trzy lata. Wyrok nie jest prawomocny. Obie strony mogą się odwołać. Nie wiadomo jeszcze, czy zrobi to oskarżony. To on podejmie decyzję – tłumaczy jego pełnomocnik mecenas Stanisław Borzdzyński.

00:00 / 00:00

Podczas ogłoszenia wyroku oskarżonego nie było na sali rozpraw, nie było także rodziny ofiary wypadku.

Fot. M. Stankiewicz

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w śmierć, wyrok, potrącenie, sąd rejonowy, ogłoszenie, więzenie, Krzysztof Chybicki
Katastrofa śmigłowca w pobliżu Dylewskiej Góry. Poznaliśmy wstępny raport po tragicznym wypadku

Jest wstępny raport po tragicznym wypadku śmigłowca, do którego przed miesiącem doszło w pobliżu Dylewskiej Góry. W katastrofie zginął pilot maszyny. Sprawą zajmuje się Państwowa Komisja...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV